Konkurss "LMT Latvijai"

Trešdien, 10.maijā, paziņojot četrus uzvarētājus un finansējuma saņēmējus, Gulbenes novadā noslēdzās “Latvijas Mobilā Telefona” (LMT) projektu konkurss “LMT Latvijai”. Līdz Latvijas simtgadei Gulbenē tiks izveidots bērnu rotaļu laukums, novada jauniešiem vasaras un rudens mēnešus būs iespēja pavadīt sportiskā garā, kā arī uzsākta jauna tradīcija velobraucējiem. Lielāko atsaucību iedzīvotāju balsojumā guva iecere rīkot sporta pasākumu jauniešiem“1st Place”.

Lai klātienē svinīgi apbalvotu finālistus un paziņotu uzvarētājus, konkursa noslēguma pasākumā Gulbenes novada domē kopā ar Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieku Andi Caunīti viesojās LMT Viceprezidents finanšu jautājumos un valdes loceklis Alfs Janevics, kā arī LMT Biznesa klientu centra “Valmiera” pārstāve Ivita Muska.

Līdz Latvijas simtgadei ar LMT atbalstu plānots īstenot četrus projektus Gulbenes novadam

1.       “1st Place”

Šī gada 19.augustā tiek plānots pasākums “1st Place”, kurā savus spēkus un veiklību, dažādās vecuma kategorijās, varēs pārbaudīt jaunieši tādos sporta veidos kā basketbols, futbols, florbols, volejbols, kā arī svarcelšana. Pasākums organizēts ar mērķi sniegt iespēju jauniešiem pavadīt savu brīvo laiku sportiskās aktivitātēs, bet līdzjutējiem atbalstīt savas komandas un piedalīties konkursos.

Projekta iesniedzējs: Vanda Kanaviņa
Piešķirtais finansējums: 1240,00 EUR

2.       Bērnu rotaļu laukuma izveide Skolas ielā 5, Gulbenē

Izveidojot bērnu vajadzībām atbilstošu rotaļu laukumu, būs iespēja rotaļāties piemērotā, bērnu vecumam atbilstošā, labiekārtotā un drošā vidē, kuru apmeklētu bērni arī no tuvākās apkārtnes. Nodarbojoties ar fiziskajām aktivitātēm, tiek sekmēta fiziskā attīstība, panākts draudzīgs kontakts ar vienaudžiem, veicināts veselīgs dzīvesveids.

Projekta iesniedzējs: Evita Lode
Piešķirtais finansējums: 1999,00 EUR
.

3.       Sajūti Stāmerienas garšu!            

Stāmerienas pagasta jaunieši, sadarbojoties ar citiem Gulbenes novada jauniešiem, vasaras un rudens mēnešus padarīs krāsainākus mums visiem. Kā? Jūs sagaida pludmales volejbols, veloorientēšanās sacensības, netradicionālās sporta spēles, galda spēļu vakari, novuss un ne tikai...            

Projekta iesniedzējs: Rihards Račko          
Piešķirtais finansējums: 2000,00 EUR

4.       Bānīša kauss 2017 “Apsteidz tvaiku”

Popularizējot unikālo vēstures mantojumu šaursliežu dzelzceļa līniju Gulbene – Alūksne un veselīga brīvā laika pavadīšanu, braucot ar velosipēdu plānots noorganizēt un iedzīvināt jaunu ikgadēju tradīciju gulbeniešiem un tās viesiem. Bānītim, uzsākot maršrutu Gulbene – Alūksne, vienlaikus tiks dots starts velobraucējiem. Bānītis ceļā pavada 1,45h, bet cik ilgi velobraucējs? To noskaidrosim!

Projekta iesniedzējs: Biedrība “VeloRīts”
Piešķirtais finansējums: 2000,00 EUR


Iedzīvotāji aicināti balsot par 13 iecerēm Gulbenes novada attīstībai

“Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) projekta “LMT Latvijai” ietvaros no Gulbenes novada saņēmis 16 ideju pieteikumus, no kuriem 13 izvirzīti otrajā kārtā. Iedzīvotāji aicināti novērtēt projektus, balsojot par labākajām iecerēm Gulbenes novada dzīves uzlabošanai. Kopumā “LMT Latvijai” šogad sagatavoti un iesniegti 140 projektu pieteikumi.

“Esam gandarīti, ka šogad par “LMT Latvijai” novadu iedzīvotāji izrādīja īpaši lielu ieinteresētību. Sadarbībā ar pašvaldībām šogad pirmo reizi organizējām sešus informatīvos seminārus. Klātienē tikāmies ar iedzīvotājiem un rosinājām uzdrošināties piedalīties. Priecē pašvaldību pieaugošais atbalsts aktīvajiem novadniekiem, lai, kopīgi sadarbojoties, veicinātu sava novada attīstību. Ikkatra doma var tapt par labu darbu, tāpēc aicinu ikvienu iedzīvotāju novērtēt un atbalstīt labākās ieceres, kuras šogad īstenot Gulbenes novadā,” rosina LMT prezidents Juris Binde.

Lai noteiktu uzvarētājus un finansējuma saņēmējus, līdz 21.aprīlim plkst.17.00 ikviens interesents ir aicināts novērtēt otrajā kārtā izvirzītos projektus interneta vietnes www.lmt.lv sadaļā “LMT Latvijai” (www.lmt.lv/lmtlatvijai). LMT klienti balsot var arī īsziņas veidā, sūtot izvēlētā projekta identifikāciju uz numuru 1668. Piemēram, balsojot par projektu, kas sarakstā ir ar pirmo kārtas numuru, jāsūta īsziņa ar tekstu: Gulbene1. Savukārt Gulbenes novada domē, Gulbenē, Ābeļu ielā 2 iespējams balsot arī klātienē, aizpildot balsošanas anketu par kādu no novadnieku iesniegtajiem projektiem.

Ar projektu aprakstiem var iepazīties www.lmt.lv/lmtlatvijai un novada mājaslapā www.gulbene.lv.

Iedzīvotāju ieceru īstenošanai Gulbenes novadam kopumā paredzēts piešķirt astoņus tūkstošus eiro. Katram projektam ir iespēja saņemt finansējumu vai līdzfinansējumu līdz 2000 eiro apmērā.

“Ir patiess gandarījums par gulbeniešu izrādīto interesi vides labiekārtošanā un brīvā laika pavadīšanas iespēju daudzveidošanā, uzsverot veselīga un aktīva dzīvesveida nozīmi. Mūs vieno devīze “Skaties plašāk”! Gulbeniešu viedoklis ir svarīgs, tādēļ aicinu balsot par labo darbu iniciatīvām, kas Jums ir nozīmīgākās,” mudina Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andris Apinītis.

Jau ziņots, ka, turpinot ikgadējo projektu konkursu “LMT Latvijai”, šogad pieteikumus varēja iesniegt ikviens Viļakas, Aglonas, Auces, Līgatnes, Gulbenes, Aizkraukles, Talsu un Pāvilostas novada iedzīvotājs, iedzīvotāju grupa, nevalstiska organizācija vai juridiska persona, kuras deklarētā vai juridiskā adrese ir kādā no minētajiem novadiem.

Projekta “LMT Latvijai” mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas novados, atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas novadu sabiedriskās dzīves izaugsmei, īpaši sekmējot vides uzlabošanas projektus, projektus ar plašu sabiedrības iesaisti un aktīva dzīvesveida popularizēšanu.

Kopš 2011. gada projektu konkursa realizācijas laikā kopumā īstenoti vairāk nekā 145 iedzīvotājiem nozīmīgi projekti visā Latvijā, kam LMT atvēlējis pāri par 380 tūkstošiem eiro. Iepriekš projekti realizēti 31 Latvijas pilsētā un novadā – Alūksnes novadā, Balvu novadā, Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Daugavpils novadā, Dobelē, Grobiņas novadā, Iecavā, Jelgavā, Jēkabpilī, Jēkabpils novadā, Krāslavas novadā, Kuldīgā, Liepājā, Līvānos, Madonā, Mārupes novadā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Rojā, Saldū, Skrundā, Talsos, Tērvetes novadā, Tukumā, Valkā, Valmierā, Ventspilī un Ventspils novadā.

Gulbenes novada pašvaldība
Attīstības un projektu nodaļa
Tālr.: 28609883
E-pasts: [email protected]

Valdis Jalinskis,
LMT Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs
Tālr.: 29248645
E-pasts: [email protected]

Konkursa 1.kārtas dokumenti:

Konkursa nolikums
Pieteikums
Budžeta veidlapa

Papildus informācija

Neskaidrību gadījumā, aicinām nosūtīt ziņojumu: