Gulbenes novada pašvaldība kopš 2013.gada organizē grantu konkursu komercdarbības uzsākšanai un attīstībai.

Arī turpmāk pašvaldība turpinās tradīciju un atbalstīs dzīvotspējīgas biznesa idejas un iniciatīvas uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai Gulbenes novadā.

Realizētās uzņēmējdarbības idejas Gulbenes novadā2021.gadā atbalstītas biznesa idejas:

Aprīlī noslēdzās Gulbenes novada pašvaldības 2021.gada grantu programmas “STARTeris” pavasara sezonā iesniegto uzņēmējdarbības ideju izvērtēšana. Šajā reizē tika saņemti 12 pieteikumi, savukārt 9 no tiem tika prezentēti konkursa vērtēšanas komisijai. Pamatojoties uz iesniegtajiem biznesa plāniem un to prezentācijām, līguma slēgšanas tiesībās piedāvātas 5 ideju autoriem par kopējo summu līdz 20 936,56 eiro. Projektu kopējā vērtība sastāda 31 465,70 eiro, radot ne mazāk kā 6,5 pilnas slodzes darbavietas 3 gadu periodā.

Māla trauku ražošana

Māksla, keramika, radīšana un veidošana Ievu Anži cauri laikiem ir aizrāvusi. Izvēloties traukus, ir svarīgi just to skaistumu, estētiskumu,  personīgumu un mazu svētku sajūtu. Apzinoties savus mākslinieciskos talantus, Ieva, uzsākot dzīvi Gulbenes novadā, nolēma māla traukus sākt veidot pati. Jau ir izstrādāts zīmols un pirmie trauku prototipi. Piešķirtais finansējums līdz 2782,40 eiro.

Cidoniju pārstrāde

Ingars Bumburs no “IGB oga” audzē cidonijas un pārstrādā tās sīrupā, sulā, sukādēs. Klientiem saražotā produkcija tiks piedāvāta visa gada garumā. “IGB oga” produkti ir veselīgi, piemēroti dažāda vecuma grupu patērētājiem, kuri novērtē cidoniju neparasto garšu nianses. Piešķirtais finansējums līdz 4856,00 eiro.Pārtikas ražošana – mājas kūpinājumi

Jāņa Kupča darbības pamatvirziens ir pārtikas ražošana. Tā kā ēšana ir viena no cilvēka pamatvajadzībām un katrs cilvēks var izvēlēties savām vēlmēm visatbilstošākos produktus, tad Jānis radīs produktu, kurš dažādos kopējo pārtikas produktu tirgu, kas, savukārt, uzņēmumam nodrošinātu klientu loku, kas izvēlētos sev atbilstošākās garšas. Cilvēkus interesē svaiga un kvalitatīva produkcija, kura ir maksimāli dabīgi sagatavota, nezaudējot ne vērtību, ne kvalitāti, ne garšu. Piešķirtais finansējums līdz 5000,00 eiro.

Datorizšūšanas pakalpojumi

Attīstot ideju, Undīne Zača piedāvās datorizšūšanas pakalpojumus uz “ZACHII” zīmola vai pasūtītāja apģērba/produkta. Datorizšūšanu veiksmīgi izmanto visu veidu tekstilizstrādājumiem, veidojot unikālu dizainu, piedāvājot izšuvumus ne tikai uz apģērbiem, bet arī uz aksesuāriem, somām, dvieļiem, peldmēteļiem, darba apģērbiem un pat apaviem. Ja senatnē sievietes ar rokām izšuva dažādus skaistus ornamentus, simbolus, monogrammas uz apģērbiem, tad mūsdienās to visu var izdarīt ātrāk, daudz lielākos apjomos un tikpat kvalitatīvi. Undīne plāno iegādāties datorizšūšanas iekārtu, lai piedāvātu personalizētus un oriģināla dizaina apģērbus, aksesuārus ekskluzīvā daudzumā. Nākotnē piedāvājumā ietilptu arī vīriešu un sieviešu apģērbi, kleitas un oriģināli aksesuāri, piemēram, personalizēti tauriņi, kaklasaites, cepures, somas, jostas, spilveni, lina galdauti, dāvanu maisiņi, priekšauti, dvieļi, pledi, zeķes. Piešķirtais finansējums līdz 3312,01 eiro.

Tūrisma pakalpojums – pasažieru kuģītis Stāmerienas ezerā

Kaspars Laurovs piedāvās tūrisma pakalpojumu - pasažieru kuģīti Stāmerienas ezerā. Komercdarbības pamatā ir pasažieru pārvadājumi Stāmerienas ezerā ar pasažieru kuģīti "Karolīna". Laika periodā no 1. maija līdz 1.oktobrim Gulbenes novada iedzīvotājiem un viesiem tiks piedāvāts doties ekskursiju izbraucienos Stāmerienas ezerā, kuru laikā varēs gan izbaudīt burvīgos dabas skatus, gan iepazīties ar Stāmerienas vēsturi. Papildus uz kuģīša tiks piedāvāts organizēt korporatīvos un saviesīgus pasākumus, kā arī privātas ballītes. Piešķirtais finansējums – 4986,15 eiro.


2020.gadā atbalstītas biznesa idejas:


SIA "KlausāmNAMI" idejas autors ar LEADER projekta finansiālu atbalstu uzsācis klausāmgrāmatu ierakstu studijas izveidi, kurā plānots ierakstīt grāmatu lasījumus audio formātā, lai ar balss palīdzību celtu literāro darbu vērtību, pieejamību un kultūru latviešu sabiedrībā.

Mūsdienu steidzīgajā un interaktīvajā vidē, grāmatas audio versijai ir konkurētspējīgas priekšrocības, ņemot vērā mobilitātes un vienkāršās pieejas iespējas klausāmgrāmatām (ja vien pieejams interneta pieslēgums).

Atbalsta saņēmējs: SIA "KlausāmNAMI"

Lai īstenotu mērķi un Galgauskā taptu studija ar mūsdienīgutehnisko aprīkojumu, tika noslēgts līgums par pašvaldības grantu konkursa finansējumu līdz 5000 EUR apmērā studijas izveidei klausāmgrāmatu ierakstu veidošanai un studijas pilnveidošanai. Projekta īstenošanas termiņš līdz 06.08.2021., uzraudzība 3 gadus.


Idejas autore Līga Zvirgzdiņa plāno izdeidot "Telpu Mums", kas būs piemērota privātu pasākumu rīkošanai gan pieaugušajiem, gan bērniem. "Telpu Mums" plānots aprīkot ar nelielu virtuvi, lai uzsākot darbību telpā varētu izbaudīt kopā gatavošanas prieku ar nozares ekspertiem vai entuziastiem, apgūstot suši, eklēru, kūku, makarūnu u.c. ēdienu radīšanu mājīgā un draudzīgā atmosfērā, lai iedrošinātu ikvienu uzdrīkstēties pamēģināt. "Telpa Mums" būs transformējama un pieejam plaša ārtelpu teritorija. Pasākumi plānoti nelielām grupām, dalībnieku skaits no 5 līdz 20 personām. Papildus telpas būs pieejamas privātiem pasākumiem (dzimšanas dienas bērniem, svinības, meiteņu vakari, kino vakari).

Atbalsta saņēmēja: Līga Zvirgzdiņa

Idejas īstenošanai piešķirtais pašvaldības finansējums līdz 5000 EUR telpu labiekārtošanas darbiem un virtuves iekārtas, kubla un bumbu baseina iegādei, kopējās plānotās projekta izmaksas 6004 EUR . Projekta rezultātā 3 gadu periodā tiks radīta ne mazāk kā viena pilna laika darba vieta. Projekta īstenošanas termiņš līdz 30.07.2021., uzraudzība 3 gadus.


Projekta "Pasākumu ēka "Šķūnis""mērķis ir dažādot viesmīlības un pasākumu norises vietu piedāvājumu, nodrošinot atbilstošu aprīkojumu dažāda veida notikumiem. Tā būs netradicionālā vieta pasākumiem - senā akmens šķūnī 170 m2 platībā. Attīstot ideju Alises Rubenes-Dunes darbība neaprobežosies tikai ar telpu nomu, tiks organizēti izglītojoši pasākumi, kā arī apmācības, semināri un nometnes. Veidojot savstarpēji papildinošu piedāvājumu ar tematiskajiem pasākumiem tiks stiprināta vietējā ekonomika un papildināts Gulbenes novada tūrisma, izglītības un aktīvās atpūtas piedāvājums.

Atbalsta saņēmēja: Alises Rubene-Dune

Idejas īstenošanai piešķirtais pašvaldības finansējums līdz 4994 EUR telpu labiekārtošanas darbiem un aprīkojuma iegādei, kopējās plānotās projekta izmaksas 6994 EUR . Projekta rezultātā 3 gadu periodā tiks radīta ne mazāk kā viena pilna laika darba vieta. Projekta īstenošanas termiņš līdz 29.07.2021., uzraudzība 3 gadus.


Ar LEADER projekta finansiālu atbalstu uzsākts darbs pie ražotnes izveides Lejasciema pagastā, lai komplektētu polikarbonāta siltumnīcas un nojumes, nodrošinot kvalitatīvus, ilgtspējīgus risinājumus mazdārziņu saimniekiem Gulbenes novadā un Latvijas teritorijā.

Intara Liepiņa idejai 3 preču segmentu attīstīšanai (siltumnīcas no tērauda kvadrātcaurulēm, kas nodrošina siltumnīcām papildus izturību un ilgmūžību, nojumes - automašīnu novietošanai, dārzam, lauku īpašumiem, kā arī dažādas liektas, locītas un metinātas metāla konstrukcijas) pašvaldības piešķirtais finansējuma apjoms ir līdz 5000 EUR telpu labiekārtošanas darbiem un aprīkojuma iegādei.

Atbalsta saņēmējs: Intars Liepiņš

Kopējās plānotās projekta izmaksas 27 772 EUR . Projekta rezultātā 3 gadu periodā tiks radīta ne mazāk kā viena pilna laika darba vieta. Projekta īstenošanas termiņš līdz 10.08.2021., uzraudzība 3 gadus.


Grantu konkursa ietvaros ir plānots izveidot un attīstīt dabīgās kosmētikas ražotni . "Sun beam cosmetics" tiks ražota cietas struktūras kosmētika. Par grantu konkursā iegūtajiem 4200 EUR līdzekļiem tiek iepirktas visas iekārtas un inventārs, lai iekārtotu ražošanas telpas Gulbenē.  Projekta rezultātā tiks radīta viena pilna laika darba vieta. Projekta  uzraudzība 3 gadus. Maija beigās ir plānots reģistrēt saimniecisko darbību- SIA.
Mana ražotā kosmētika ir cietas konsistences un tiks iepakota dabai draudzīgā iepakojumā, tādējādi samazinot plastmasas atkritumu daudzumu.  Visas izejvielas būs augstvērtīgas, kas nodrošinās augstu produkta kvalitāti. Pirmais no produktiem, kas tiks tirgots jau vasaras sākumā būs cietais ķermeņa sviests. Tas būs pieejams divos izmēros. Pirmais būs lielais ķermeņa sviesta gabaliņš (apmēram 80 gr) un tas būs ietīts zīdpapīrā. Otrs būs mazās ķermeņa  sviesta bumbiņas, kas ievietotas alumīnija trauciņā, kuru varēs izmantot vairākkārtīgi.
Kā nākamos tiek plānots ražot cieto šampūnu un cieto kondicionieri, pakāpeniski sniedzot klientiem iespēju iegādāties visus ķermeņa kopšanai nepieciešamos līdzekļus vienuviet.


Dzīvnieku frizētavas “SiPet” mērķis ir izveidot konkurētspējīgu,  uz doto brīdi, pirmo šādas nozares uzņēmumu, kas sniegs pakalpojumus dzīvnieku frizēšanas jomā.

Mājdzīvnieku kopšana no saimnieka mēdz prasīt daudz pūļu un dažkārt tā var šķist kā neiespējamā misija. Lielai daļai četrkājaino mīluļu ūdens vai nagu šķērītes nav labākais draugs. Turklāt, ikdienas kopšanu veicot nepareizi (nepiemērotu mazgāšanas līdzekļu izmantošana, pārāk īsi nogriezti nagi, ādas traumēšana), pastāv risks nodarīt nopietnu kaitējumu dzīvnieka veselībai. Tāpēc arvien biežāk mājdzīvnieku saimnieki to izvēlas atstāt profesionāļu ziņā.

Atbalsta saņēmēja : Signija Hmeļņicka

Lai īstenotu mērķi un Gulbenes novadā taptu dzīvnieku frizētava, tika noslēgts līgums par pašvaldības grantu konkursa finansējumu līdz 5000 EUR apmērā, dzīvnieku frizētavas iekārtu un inventāra iegādei, kopējās plānotās projekta izmaksas 6257 EUR.

Sākotnēji projekta realizācijas termiņš tika plānts šī gada jūlijs, taču pandēmijas ietekmē termiņi šobrīd tiek pagarināti.

Šobrīd populārākie kaķi Latvijā Bū un Basters dzīvo Gulbenē. Instagram un Facebook platformās kaķi ir atpazīstami zem “Boo and Baster” un tiem ir >14 000 sekotāju visā pasaulē. Balstoties uz plašo auditoriju, ir radusies iespēja izveidot zīmola “Boo & Baster” produktu līniju, kas sevī ietvers EKO personalizētu kokvilnas apģērbu. Produktu līnija paredzēta ikvienam dzīvnieku mīlim, kurš novērtē dizaina EKOmateriālus, kas apdrukāti izmantojot videi draudzīgāko aprukas metodi. Saimnieciskā darbība t.sk. mārketings tiks organizēts Gulbenes novadā, bet mērķa tirgus ir starptautisks.

Atbalsta saņēmēja: Lāsma Kundrāte

Projekta idejas īstenošanai, pašvaldības paredžetais līdzfinansējums aprīkojuma iegādei līdz 2075,50 EUR.

Projekta rezultātā 3 gadu periodā tiks radīta ne mazāk kā viena pilna laika darba vieta. Projekta īstenošanas termiņš līdz 15.12.2021., uzraudzība 3 gadus.


 
Atbalsta saņēmējs : SIA "AFREK"2019.gadā atbalstītas biznesa idejas:


SIA "LEFF" pamatdarbības virziens ir līklīniju parketa ražošana jeb grīdas seguma radīšana ar unikālu identitāti, estētisku šarmu. Uzņēmuma radītie produkti tiek ražoti pēc individuāla pasūtījuma. Uzņēmums specializējas divslāņu parketa ražošanā ar biezu virsējo cēlkoka kārtu, izceļot koksnes dabiskās formas. Mūsdienīgās tehnoloģijas nodrošina iespēju veidot neregulāras formas grīdas segumu ar augstu pievienoto vērtību. Atbalsta saņēmējam Edgaram Biržem ir tālredzīgi plāni ar augstu eksports potenciālu, jau šobrīd mērķtiecīgi  par produktiem tiek stāstīts starptautiskās izstādēs. 


Atbalsta saņēmējs: SIA "LEFF"

Pašvaldības grantu konkursa finansējums 5000 EUR apmērā piešķirts iekārtas iegādei, ražošanas kapacitātes kāpināšanai. Uzraudzības periods - 3 gadi. 


Mainās modes tendences, gaumes, bet vērtības paliek. Dilles fashion idejas autore Irīna Abakoka ar pašvaldības grantu konkursa atbalstu atdzīvinājusi dabiskas audumu, krāsu vērtības ar eco print tehnoloģiju. Nenoliedzami linu un zīda audumu apstrādes process ir pacietīgs un laikietilpīgs, bet jau salīdzinoši īsajā darbības periodā, nišas produkta unikālo vērtību novērtējuši modes nozares pārstāvji. Pozitīvu devumu ilgtermiņā nodrošinās arī LIAA biznesa inkubatora pakalpojumi.


Atbalsta saņēmēja: Irīna AbakokaPašvaldības grantu konkursa finansējums 2840 EUR apmērā piešķirts aprīkojuma iegādei,  uzraudzības periods 3 gadi


Lazertag atraktīvais piedāvājums ir pieejams Gulbenes novada, Stradu pagasta, Šķieneros. Kādreizējā sporta namā  ar vēsturiski nostaļģisku auru, ģimenēm un draugu kompānijām tiek piedāvāti sportiski, arī stratēģiskas spēles elementi ar ieroču iekārtām. Renāram Biezajam ir tālredzīgi plāni, nodrošinot ne tikai saliedēšanās pasākums, bet arī izglītojošus pakalpojumus.  

Atbalsta saņēmējs: Renārs Biezais Pašvaldības grantu konkursa finansējums 5000 EUR apmērā piešķirts 12 lazertag iekārtu iegādei. Uzraudzības periods - 3 gadi.2018.gadā atbalstītas biznesa idejas:


Neskatoties uz mūsdienu iespējām izmantot dažādas tehnoloģiskas ierīces apkures ierīkošanai, mūsdienās, joprojām tiek dota priekšroka kamīna un krāsns malka apkurēm, kas lieliski tiek apvienots ne tikai kā siltuma avots, bet arī kā interjera

dizaina elements. Idejas autori piedāvā kamīnu un krāšņu ražošanu atbilstoši individuālie vai standarta vizualizētiem dizaini. Pamatdarbība būs vērsta uz kamīnu mūrēšanu, radot to kā telpu siltuma avotu un pielāgojot to kā dekoratīvu dizaina elementu.. Kamīnu un krāsns izveidē tiek pamatā izmantots būvmateriāls- ķieģelis.

Atbalsta saņēmējs: Rasa Medne

Piešķirtais finansējums: 2063,60€, uzraudzības periods 3 gadi

  • Tālr. uzziņām 28654368


KONDITOREJAS IZSTRĀDĀJUMU RAŽOŠANA

"MAZKAIPI"

Atbalsta saņēmējs: Iveta Bašķere
Piešķirtais finansējums: 1660,00€


MŪSDIENĪGU AUDIO VIZUĀLO REKLĀMAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANA

IK "AGNETA BORDĀNE VIDEO"

Atbalsta saņēmējs: Agneta Bordāne
Piešķirtais finansējums: 1500,00€
2017.gadā atbalstītas biznesa idejas:


Bērna kopšanas atvaļinājumā, idejas autore Agita saprata, ka vēlas, lai meitas rotaļlietas ir kvalitatīvas, personiskas un palīdz attīstīt viņas maņu pasauli, tāpēc pati sāka veidot rotaļlietas no filca personīgajām vajadzībām. Idejas potenciālo novērtēja radi, draugi. Ar pašvaldības grantu un LIAA biznesa inkubatora programmu idejas stiprinājās.

Šobrīd interesentiem ir iespēja iegādāties "Agimons" rotaļlietas, kas ir ar rokām veidotas, līdz ar to neatkārtojamas. Tās ir iespējams pielāgot katram bērnam individuāli, ņemot vērā prasmes, intereses un spējas. Ar "Agimons" vērtībām tiek piedāvātas varāk kā 20 dažādas tematiskās bērnam rotaļlietas, kas palīdzēs bērnam gan patstāvīgi, gan kopā ar vecākiem sekmīgi iegūt zināšanas, prasmes un pieredzi, sataustot, saliekot, izjaucot un vērojot.

Atbalsta saņēmējs : Agita Upāne

Piešķirtais finansējums: 1350 EUR, uzraudzības periods 3 gadi


PERSONALIZĒTU IZŠŪŠANAS PAKALPOJUMU PIEDĀVĀJUMS


Atbalsta saņēmējs: 
Inuta Elksnīte
Piešķirtais finansējums: 2031,00€

Etsy veikals2016.gadā atbalstītas biznesa idejas:

UZKOPŠANAS SERVISS 


IK "Irbes tīrības nams"

Mīksto segumu tīrīšanas serviss ar tvaiku
Atbalsta saņēmējs: Agrita Irbe
Piešķirtais finansējums: 1930,00 €
Tel.:29437711

BIŠU STROPU RAŽOŠANA NO INOVATĪVA MATERIĀLA


IK "Polyhive"

Atbalsta saņēmējs: Renārs Barkāns
Piešķirtais finansējums: 2561,00€


INOVATĪVS UZKOPŠANAS INVENTĀRS

IK " "

Atbalsta saņēmējs: Ivars Skudra

Piešķirtais finansējums: 1209,00€2015.gadā atbalstītas biznesa idejas:


Vorobjevu ģimenes stāsts ir par aizraušanos ar Latvijas meteorīta meklēšanu, kas veiksmīgi pārauga pusdārgakmeņu apstrādes darbībā. Šobrīd Litenes pagasta "Staļli" ir kļuvis par tūrisma objektu, kur tiek nodrošināti Latvijas akmeņu (pusdārgakmeņu) apstrādes procesa paraugdemonstrējumi, ekskursijas pa darbnīcu, meistarklases, kā arī radīta iespēja iegādāties pašu gatavotu pusdārgakmeņu suvenīrus un rotas. Darbībā izmanto tikai Latvijas dārzos, parkos, mežos atrastos akmeņus.

Atbalsta saņēmējs: Anita VorobjevaPiešķirtais finansējums: 2063,60€


Typical Latvian ir melnbaltas pastkartes ar fotogrāfijām, kuras parāda īpašos latviešu dzīves mirkļus-tradīcijas, paradumus, sajūtas, dzīvi. Uz katras pastkartes ir mazs stāsts un atslēgas vārdi, kuri palīdz atklāt un radīt stāstu Tev. Pastkartes vari iegādāties dažādos Latvijas veikalos.

Elīnas ideja ir vairāk par pastkartēm un stāstu, tā ir papildināta ar sociāli atbildīgu rīcību un redzējumu, kas paredz sociālas integrācijas aktivitātes. Uzņēmums ir sociālās uzņēmējdarbības asociācijas biedrs un aktīvs dalībnieks.

Atbalsta saņēmējs : Elīna BērziņaPiešķirtais finansējums: 2800 EUR, uzraudzības periods 3 gadi2014.gadā atbalstītas idejas:


Idejas autors un īstenotājs Arvis ir avantūrists, ar millenium paaudzes radoši brīvo garu, kas palīdz īstenot izaicinošus projektus no interjera dizaina priekšmeta līdz virtuves iekārtai. Arvis ir ne tikai dzīves stila uzņēmējs, bet arī lokālpatriots, kurš daudz laika un enerģijas iegulda apkārtējās vides labiekārtošanai, tā sadarbībā ar sievu un entuziastu pulku, 2019.gada vasarā tapa dabas viesistaba.

Uzņēmējdarbības idejas nostiprināšanai, konkurētspējas paaugstināšanai, īstenoti vairāki Eiropas struktūrfondu projekti, iekārtu un aprīkojuma iegādei.

Atbalsta saņēmējs : Arvis RubenisPiešķirtais finansējums: 1713 EUR, uzraudzības periods 3 gadiSIA "TAUBE L"


Atbalsta saņēmējs: Elīna Baltiņa
Piešķirtais finansējums: 2681,76 €


SIA "EL&L"

Atbalsta saņēmējs: Elīna Poda
Piešķirtais finansējums: 1650,00 €
2013.gadā atbalstītās idejas:


"Tālavas sidrs" stāsts aizsākās ar bērzu šampānieša ražošanu, kad ar pašvaldības finansiālais atbalsts bija tikai neliels "starteris" pārliecībai par idejas potenciālu. Aktīvā darbā, eksperimentējot un radot, šobrīd "Tālavas sidrs", sadarbībā ar "Valmiermuižas zīmolu" ir kļuvis par atzītu, lielāko izlejamā sidra ražotāju Latvijā. Lepojamies, ka katru dzirkstošā sidra malku papildina Latvijas dabas spēks!

Āboli, no kuriem mēs gatavojam Tālavas sidru, ir piedzīvojuši vislabāko vasaru. Tos briedinājusi auglīgā Gulbenes apkaimes zeme, spirdzinājis vējš un glāstījusi saule. Ar līdzcilvēku gādību atliek vien rūpīgi novākt ābolus, izspiest gardo sulu un ieraudzēt sidru.

Atbalsta saņēmējs : Arnis Sprudzāns un Jānis Libeks.  Piešķirtais finansējums:2845,74 EUR, uzraudzības periods 3 gadi


ŠŪŠANAS PAKALPOJUMI

SIA "Quilt art"

Atbalsta saņēmējs: Inga Deigele
Piešķirtais finansējums: 1992,02 €