Gulbenes novada pašvaldība kopš 2013.gada organizē grantu konkursu komercdarbības uzsākšanai un attīstībai.

Arī turpmāk pašvaldība turpinās tradīciju un atbalstīs dzīvotspējīgas biznesa idejas un iniciatīvas uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai Gulbenes novadā.

Realizētās uzņēmējdarbības idejas Gulbenes novadā
2021.gadā atbalstītas biznesa idejas:
Koka izstrādājumu ražošana
SIA “Gragons” pārstāvis  Salvis Trops izveidojis darbnīcu Līgo pagastā, paša spēkiem uzkonstruējot pirmās CNC iekārtas. Idejas autors prezentējot savu ieceri par koka izstrādājumu ražošanu pēc individuāla pasūtījuma, iezīmēja sortimenta paplašināšanas nepieciešamību, darinot arī koka dizaina elementus no dažādām koku sugām, izgatavojot standartizētas dāvanas ar iespēju personalizēt frēzējumu, kā arī piedāvājot CNC frēzēšanu un lāzergravēšanu. Jau šobrīd uzņēmums ražo preces-mēbeles dzīvniekiem: barotavas, gultas, kaķu mājas (www.gragons.lv). SIA “Gragons” mērķis ir ražot augstas kvalitātes dabai draudzīgus eko koka izstrādājumus. Uzņēmums dibināts 2020.gadā. Nepieciešamo ražošanas iekārtu iegādei nepieciešami 7350 eiro, no tiem pašvaldības piešķirtais finansējums  līdz 4995,60 eiro. 

Piepūšamo atrakciju komplekta attīstīšana Gulbenē

SIA “Fun time” valdes loceklis Toms Kindzulis  uzsvēra, ka Gulbenes novadā joprojām ir brīva niša aktīvas atpūtas piedāvājumam. Jau šobrīd SIA “Fun time” jeb “Laiks izklaidei”  nomai piedāvā kvalitatīvus, komfortablus SUP dēļus un elektriskos skrejriteņus. Tagad piedāvājuma klāstu iecerēts papildināt, piedāvājot 4 piepūšamo atrakciju nomu, tādejādi gūstot konkurētspējīgu priekšrocību salīdzinājumā ar konkurentiem Vidzemē. Idejas īstenošanas kopējas izmaksas veido 6394 eiro, no tiem pašvaldības atbalsts līdz 4000 eiro. Piebilstams, ka uzņēmums izveidots 2021.gada sākumā un darbojas aktīvā tūrisma, atpūtas un izklaides jomā Gulbenes novada teritorijā.

Pašapkalpošanās silto dzērienus pakalpojumu dažādošana

SIA “Coffeeart” valdes loceklis Artis Bakāns, izklāstot plānoto ideju  par jau esošās uzņēmējdarbības paplašināšanu un modernizēšanu, atzīmēja, ka vēlas nostiprināt ne tikai  pozīcijas tirgū,  bet arī nodrošināt klientus ar augstākās klases servisu. Piebilstams, ka SIA "Coffeeart" šobrīd piedāvā pašapkalpošanās silto dzērienus pakalpojumus 13 vietās Vidzemē. Lai modernizētu pakalpojumu,  SIA “Coffeeart”  plāno aprīkot 6 iekārtas ar skārienjūtīgu 32 colu ekrānu, funkcionalitātes uzlabošanai, kā arī nodrošinās informatīvu saturu t.sk. pašvaldības informācijas saturu. Uzņēmums dibināts 2019.gadā. Projekta idejas kopējās izmaksas veido vairāk kā 6000 eiro, no tiem konkursā piešķirtais finansējums – 4000 eiro.

Aprīlī noslēdzās Gulbenes novada pašvaldības 2021.gada grantu programmas “STARTeris” pavasara sezonā iesniegto uzņēmējdarbības ideju izvērtēšana. Šajā reizē tika saņemti 12 pieteikumi, savukārt 9 no tiem tika prezentēti konkursa vērtēšanas komisijai. Pamatojoties uz iesniegtajiem biznesa plāniem un to prezentācijām, līguma slēgšanas tiesībās piedāvātas 5 ideju autoriem par kopējo summu līdz 20 936,56 eiro. Projektu kopējā vērtība sastāda 31 465,70 eiro, radot ne mazāk kā 6,5 pilnas slodzes darbavietas 3 gadu periodā.

Māla trauku ražošana

Māksla, keramika, radīšana un veidošana Ievu Anži cauri laikiem ir aizrāvusi. Izvēloties traukus, ir svarīgi just to skaistumu, estētiskumu,  personīgumu un mazu svētku sajūtu. Apzinoties savus mākslinieciskos talantus, Ieva, uzsākot dzīvi Gulbenes novadā, nolēma māla traukus sākt veidot pati. Jau ir izstrādāts zīmols un pirmie trauku prototipi. Piešķirtais finansējums līdz 2782,40 eiro.

Cidoniju pārstrāde

Ingars Bumburs no “IGB oga” audzē cidonijas un pārstrādā tās sīrupā, sulā, sukādēs. Klientiem saražotā produkcija tiks piedāvāta visa gada garumā. “IGB oga” produkti ir veselīgi, piemēroti dažāda vecuma grupu patērētājiem, kuri novērtē cidoniju neparasto garšu nianses. Piešķirtais finansējums līdz 4856,00 eiro.Pārtikas ražošana – mājas kūpinājumi

Jāņa Kupča darbības pamatvirziens ir pārtikas ražošana. Tā kā ēšana ir viena no cilvēka pamatvajadzībām un katrs cilvēks var izvēlēties savām vēlmēm visatbilstošākos produktus, tad Jānis radīs produktu, kurš dažādos kopējo pārtikas produktu tirgu, kas, savukārt, uzņēmumam nodrošinātu klientu loku, kas izvēlētos sev atbilstošākās garšas. Cilvēkus interesē svaiga un kvalitatīva produkcija, kura ir maksimāli dabīgi sagatavota, nezaudējot ne vērtību, ne kvalitāti, ne garšu. Piešķirtais finansējums līdz 5000,00 eiro.

Datorizšūšanas pakalpojumi

Attīstot ideju, Undīne Zača piedāvās datorizšūšanas pakalpojumus uz “ZACHII” zīmola vai pasūtītāja apģērba/produkta. Datorizšūšanu veiksmīgi izmanto visu veidu tekstilizstrādājumiem, veidojot unikālu dizainu, piedāvājot izšuvumus ne tikai uz apģērbiem, bet arī uz aksesuāriem, somām, dvieļiem, peldmēteļiem, darba apģērbiem un pat apaviem. Ja senatnē sievietes ar rokām izšuva dažādus skaistus ornamentus, simbolus, monogrammas uz apģērbiem, tad mūsdienās to visu var izdarīt ātrāk, daudz lielākos apjomos un tikpat kvalitatīvi. Undīne plāno iegādāties datorizšūšanas iekārtu, lai piedāvātu personalizētus un oriģināla dizaina apģērbus, aksesuārus ekskluzīvā daudzumā. Nākotnē piedāvājumā ietilptu arī vīriešu un sieviešu apģērbi, kleitas un oriģināli aksesuāri, piemēram, personalizēti tauriņi, kaklasaites, cepures, somas, jostas, spilveni, lina galdauti, dāvanu maisiņi, priekšauti, dvieļi, pledi, zeķes. Piešķirtais finansējums līdz 3312,01 eiro.

Tūrisma pakalpojums – pasažieru kuģītis Stāmerienas ezerā

Kaspars Laurovs piedāvās tūrisma pakalpojumu - pasažieru kuģīti Stāmerienas ezerā. Komercdarbības pamatā ir pasažieru pārvadājumi Stāmerienas ezerā ar pasažieru kuģīti "Karolīna". Laika periodā no 1. maija līdz 1.oktobrim Gulbenes novada iedzīvotājiem un viesiem tiks piedāvāts doties ekskursiju izbraucienos Stāmerienas ezerā, kuru laikā varēs gan izbaudīt burvīgos dabas skatus, gan iepazīties ar Stāmerienas vēsturi. Papildus uz kuģīša tiks piedāvāts organizēt korporatīvos un saviesīgus pasākumus, kā arī privātas ballītes. Piešķirtais finansējums – 4986,15 eiro.


2020.gadā atbalstītas biznesa idejas:

SIA "KlausāmNAMI" idejas autors ar LEADER projekta finansiālu atbalstu uzsācis klausāmgrāmatu ierakstu studijas izveidi, kurā plānots ierakstīt grāmatu lasījumus audio formātā, lai ar balss palīdzību celtu literāro darbu vērtību, pieejamību un kultūru latviešu sabiedrībā.

Mūsdienu steidzīgajā un interaktīvajā vidē, grāmatas audio versijai ir konkurētspējīgas priekšrocības, ņemot vērā mobilitātes un vienkāršās pieejas iespējas klausāmgrāmatām (ja vien pieejams interneta pieslēgums).

Atbalsta saņēmējs: SIA "KlausāmNAMI"

Lai īstenotu mērķi un Galgauskā taptu studija ar mūsdienīgutehnisko aprīkojumu, tika noslēgts līgums par pašvaldības grantu konkursa finansējumu līdz 5000 EUR apmērā studijas izveidei klausāmgrāmatu ierakstu veidošanai un studijas pilnveidošanai. Projekta īstenošanas termiņš līdz 06.08.2021., uzraudzība 3 gadus.