Pašvaldības grantu konkurss "STARTeris"

komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Gulbenes novada teritorijā

Ar 23.februāri tiek atklāta Gulbenes novada pašvaldības 2021.gada grantu programmas “STARTeris” pavasara sezona. Pieteikumu iesniegšanas datums  līdz 31.martam plkst. 13:00.

Grantu konkurss “STARTeris” tiek izsludināts divas reizes gadā, lai iedrošinātu novadniekus un  finansiāli atbalstītu dzīvotspējīgas uzņēmējdarbības idejas ar iespējami augstu  pievienoto vērtību attīstībai Gulbenes novadā. Šī ir iespēja ideju autoriem un jaunajiem uzņēmējiem pieteikties pašvaldības grantam līdz 5000 eiro apmērā idejas īstenošanai. Granta saņemšanai 20% no kopējā finansējuma pretendentam jānodrošina no saviem līdzekļiem. Atbalsta saņemšanas gadījumā pretendentam būs jāreģistrē komercdarbība un jāīsteno projekta iecere 6 mēnešu periodā. Kopējais grantu apjoms pavasara un rudens sezonai 2021.gadā ir 50 000 eiro.

Neraugoties uz globāla mēroga ekonomisko nenoteiktību, pērn grantu programma izpelnījās pastiprinātu interesi no sabiedrības. 2020.gadā grantu programmas “STARTeris” ietvaros atbalstu saņēma 10 novadnieku idejas, paredzot vairāk kā 46 tūkstošu eiro finansējumu ideju īstenošanai ekoloģiskās kosmētikas, metāla un koka mēbeļu ražošanai, klausāmgrāmatu ierakstu studijas, pasākumu vietas izveidei un citām iecerēm.


Grantu programmai “STARTeris” atbilstoši nolikumam var pieteikties privātpersonas vai komersanti, kas reģistrēti Gulbenes novadā ne ilgāk kā trīs pilnus gadus un gada apgrozījums nepārsniedz 20 000 eiro. Grantu programmas  pieteikumus vērtē atbilstoši iepriekš izstrādātiem kritērijiem – galvenokārt pēc biznesa idejas dzīvotspējas un oriģinalitātes. Grantu konkursa atbalsta virzieni – rūpniecība (RIS3 nozarēs),  jo īpaši: datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošana, metālizstrādājumu ražošana, koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana, pārtikas produktu un dzērienu ražošana), arī digitāli risinājumi un klimatneitrālitāti veicinošas preču un pakalpojumu izstrāde.
Attālināta gratnu konkursa informatīvā stunda 17.martā plkst. 15:00 Cisco Webex vidē, pieteikšanās pasākuma šeit>>.

Grantu programmas kontaktpersona:
Liena Kazāka, uzņēmējdarbības konsultante   |  tālr. 64474920,   e-pasts: [email protected]

grantu konkursa prezentācija 17 03 2021, autors: Bizness Gulbenē


Konkursa nolikums paredz iespēju saņemt pašvaldības finansējumu līdz 5000 eiro apmērā jaunu vai papildinošu uzņēmējdarbības ideju attīstībai Gulbenes novada administratīvajā teritorijā.

2021.gada grantu konkurss paredz pretendenta finansējuma daļu projekta attiecināmajām izmaksām ne mazāk kā 20% apmerā no granta finansējuma.

Konkursa pieteikumu var iesniegt (turpmāk – pretendents):

 1. fiziska persona, kura ir sasniegusi 18 gadu vecumu;
 2. komersants, kas reģistrēts Komercreģistrā ne agrāk kā trīs gadu periodā no pieteikuma iesniegšanas brīža un kura gada apgrozījums nepārsniedz 20 000 eiro (divdesmit  tūkstoši eiro).

Pašvaldības grantu konkursa nolikums >>

Vērtēšanas kritēriji (informatīvi 6. un 7.pielikums)>>Konkursa pieteikums sastāv no:

 1. aizpildīta un parakstīta Konkursa pieteikuma (Pielikums Nr.1);
 2. aizpildīta un parakstīta biznesa plāna (Pielikums Nr.2) un granta pieprasījuma (Pielikums Nr.3);
 3. naudas plūsmas aprēķina (Pielikums Nr.4), aizpildot detalizēti par  pārskata gadu un turpmākajiem diviem gadiem,  peļņas un zaudējumu aprēķina (Pielikums Nr.5);
 4. aizpildītas un parakstītas uzskaites veidlapas par saņemto de minimis atbalstu;
 5. esošā/plānotā komersanta komandas un/vai darbinieku CV.
 6. tirgus izpētes kopsavilkuma (ja attiecināms - Pielikums Nr.9)
Pieteikuma veidlapas>>

LIAA Biznesa inkubatora programmas pieteikuma veidlapa (pieteikums inkubācijai un 3.pielikums Finanšu plūsma)>>Konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņi paredzēti:

 1. līdz 31.martam plkst.13.00;
 2. līdz 30.septembrim plkst.13:00.

Konkursa pieteikumi iesniedzami šādā kārtībā:

 • pieteikuma kopuma oriģināls drukātā versijā un elektroniskā kopija pārnēsājamā datu nesējā, iesniedzami personīgi vai nosūtot kā ierakstītu sūtījumu Pašvaldībai Ābeļu ielā 2, Gulbenē, Gulbenes novadā, LV-4401.
 • elektronisks pieteikuma kopums, kas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu un satur laika zīmogu, iesniedzams, nosūtot rediģējamus failus uz  e-pasta adresi: [email protected].

***Detalizēta dokumentu iesniegšanas kārtība norādīta nolikumā.


Pārtikas ražošana – mājas kūpinājumi

Jāņa Kupča darbības pamatvirziens ir pārtikas ražošana. Tā kā ēšana ir viena no cilvēka pamatvajadzībām un katrs cilvēks var izvēlēties savām vēlmēm visatbilstošākos produktus, tad Jānis radīs produktu, kurš dažādos kopējo pārtikas produktu tirgu, kas, savukārt, uzņēmumam nodrošinātu klientu loku, kas izvēlētos sev atbilstošākās garšas. Cilvēkus interesē svaiga un kvalitatīva produkcija, kura ir maksimāli dabīgi sagatavota, nezaudējot ne vērtību, ne kvalitāti, ne garšu. Piešķirtais finansējums līdz 5000,00 eiro.

Māla trauku sēriju "Aceramics" attīstīšana

Māksla, keramika, radīšana un veidošana Ievu Anži cauri laikiem ir aizrāvusi. Izvēloties traukus, ir svarīgi just to skaistumu, estētiskumu,  personīgumu un mazu svētku sajūtu. Apzinoties savus mākslinieciskos talantus, Ieva, uzsākot dzīvi Gulbenes novadā, nolēma māla traukus sākt veidot pati. Jau ir izstrādāts zīmols un pirmie trauku prototipi. Piešķirtais finansējums līdz 2782,40 eiro.


Cidoniju pārstrāde

Ingars Bumburs no “IGB oga” audzē cidonijas un pārstrādā tās sīrupā, sulā, sukādēs. Klientiem saražotā produkcija tiks piedāvāta visa gada garumā. “IGB oga” produkti ir veselīgi, piemēroti dažāda vecuma grupu patērētājiem, kuri novērtē cidoniju neparasto garšu nianses. Piešķirtais finansējums līdz 4856,00 eiro.


Tūrisma pakalpojums – pasažieru kuģītis Stāmerienas ezerā

Kaspars Laurovs piedāvās tūrisma pakalpojumu - pasažieru kuģīti Stāmerienas ezerā. Komercdarbības pamatā ir pasažieru pārvadājumi Stāmerienas ezerā ar pasažieru kuģīti "Karolīna". Laika periodā no 1. maija līdz 1.oktobrim Gulbenes novada iedzīvotājiem un viesiem tiks piedāvāts doties ekskursiju izbraucienos Stāmerienas ezerā, kuru laikā varēs gan izbaudīt burvīgos dabas skatus, gan iepazīties ar Stāmerienas vēsturi. Papildus uz kuģīša tiks piedāvāts organizēt korporatīvos un saviesīgus pasākumus, kā arī privātas ballītes. Piešķirtais finansējums – 4986,15 eiro.

Datorizšūšanas pakalpojumi

Attīstot ideju, Undīne Zača piedāvās datorizšūšanas pakalpojumus uz “ZACHII” zīmola vai pasūtītāja apģērba/produkta. Datorizšūšanu veiksmīgi izmanto visu veidu tekstilizstrādājumiem, veidojot unikālu dizainu, piedāvājot izšuvumus ne tikai uz apģērbiem, bet arī uz aksesuāriem, somām, dvieļiem, peldmēteļiem, darba apģērbiem un pat apaviem. Ja senatnē sievietes ar rokām izšuva dažādus skaistus ornamentus, simbolus, monogrammas uz apģērbiem, tad mūsdienās to visu var izdarīt ātrāk, daudz lielākos apjomos un tikpat kvalitatīvi. Undīne plāno iegādāties datorizšūšanas iekārtu, lai piedāvātu personalizētus un oriģināla dizaina apģērbus, aksesuārus ekskluzīvā daudzumā. Nākotnē piedāvājumā ietilptu arī vīriešu un sieviešu apģērbi, kleitas un oriģināli aksesuāri, piemēram, personalizēti tauriņi, kaklasaites, cepures, somas, jostas, spilveni, lina galdauti, dāvanu maisiņi, priekšauti, dvieļi, pledi, zeķes. Piešķirtais finansējums līdz 3312,01 eiro.