Paziņoti konkursa „Gulbenes novada uzņēmēju gada balva 2018” laureāti

Februāris Gulbenes novadā sākās ar Gulbenes novada uzņēmēju balli un konkursa „Gulbenes novada uzņēmēju gada balva 2018” laureātu apbalvošanu. 1.februārī dažādu nozaru pārstāvji kuplā skaitā pulcējās Vecgulbenes muižas viesmīlīgajās telpās.Par patīkamu pasākuma atmosfēru rūpējās Zuarguss, bet muzikālo gaisotni radīja Aija Vītoliņa un pavadošā grupa.

Gulbenes novada pašvaldība pateicas ikvienam uzņēmējam, kas iegulda laiku un investīcijas, lai attīstītu biznesu, reizē attīstot arī Gulbenes novadu un nodrošinot darba vietas gan vietējiem, gan apkārtējo novadu iedzīvotājiem!

Gulbenes novada uzņēmēju balle ir jau daudzu gadu tradīcija, savukārt konkurss „Gulbenes novada uzņēmēju gada balva” notiek jau trešo reizi.

Konkurss tiek organizēta divās kārtās. Pirmajā kārtā jebkurš interesents var pieteikt pretendentus nosauktajām nominācijām. Visus pieteikumus izvērtē komisija un publiskai balsošanai izvirza trīs pretendentus katrā nominācijā. Balvu saņēmējus nosaka, ņemot vērā iedzīvotāju balsojumu un komisijas viedokli -  50% komisijas lēmums un 50% sabiedrības viedoklis.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste

“Gulbenes novada goda uzņēmums” – SIA „Avoti SWF”

SIA "Avoti SWF" Uldis Misiņš (no labās)

Nominēti arī SIA „Rairu” Juris Rudītis (pa vidu) un LPKS „VAKS” Vita Ostrovska (no kreisās)

SIA „Avoti SWF” ir viens no modernākajiem kokapstrādes uzņēmumiem Baltijā, kas lielos apjomos ražo priedes masīvkoka mēbeles, kā arī kokskaidu granulas. Lai gan granulas SIA “Avoti SWF” sāka ražot 2017.gadā, tomēr tā īsti šo darbību izvērsa 2018.gadā.

Vairāk nekā 20 gadu darbības laikā uzņēmums ir kļuvis par nopietnu spēlētāju nozarē ar kuru konkurentiem pavisam noteikti ir jārēķinās. SIA „Avoti SWF” nodarbina vairāk nekā 500 darbiniekus un ir lielākais darba devējs Gulbenes novadā.

 Attiecībā uz nākotni uzņēmums ir noskaņots pozitīvi, un ir vērsts uz izaugsmi. Kompānijas plānos ir turpmāka attīstība, tostarp vērienīgas investīcijas mēbeļu biznesā.

Atzinīgi tiek novērtēts arī uzņēmuma īpašnieka Ulda Misiņa sniegtais atbalsts mazākajiem Gulbenes novada skolēniem skolas gaitu uzsākšanā un dažādu kultūras, sporta un izglītības pasākumu organizēšanā. Tāpat uzņēmums ir atsaucīgs dažādu skolēnu grupu un citu delegāciju uzņemšanā.

SIA “Avoti SWF” raksturo nemitīgas inovācijas ražošanas tehnoloģijās. Viena no pēdējām ieviestajām inovācijām ir produkcijas paletēšanas robotizācija.

2018.gada decembrī SIA “Avoti SWF” saņēma Latvijas Meža īpašnieku biedrības balvu nominācijā “Par inovatīvu uzņēmējdarbību”.

VIDEO>>

“Debija uzņēmējdarbībā Gulbenes novadā”
– SIA „Paulavet”

SIA "Paulavet" - Paula Mezīte (pa vidu)

Nominēti arī SIA „Z&Z Furniture” -Jānis Zvirgzdiņš (no kreisās), SIA „Dabas prieks”- Baiba un Kalvis Lapsiņi (no labās)

Ir jāsapņo, jo nevienā brīdī nevar zināt, kad būs iespēja sapni īstenot, – par to ir pārliecinājusies gulbeniete Paula Mezīte, kura pēc studiju beigšanas 2016.gadā atgriezās dzimtajā pilsētā, savukārt jau 2017.gadā, piesaistot projektu finansējumu, nodibināja  SIA “Paulavet” un atvēra savu veterināro klīniku.

Dzīvnieku ārstēšana ir Paulas sirdsdarbs, un viņa zināja, kā kādudien viņai būs sava veterinārā klīnika. „Ķepaiņu klīnika” kopš 2017.gada 1.decembra piedāvā veterināros pakalpojumus mājdzīvniekiem. Tādu diagnostikas iespēju, kādas ir šeit, nav nekur citur tuvākajā apkārtnē. Te ir pieejams digitālais rentgens, ultrasonogrāfijas izmeklējumi, asins hematoloģija, sarežģītu ķirurģisko operāciju veikšana u.c. veterinārie pakalpojumi. Klīniku droši var dēvēt par vienu no modernākajām Vidzemē. Uz šejieni savus mīluļus ārstēt ved ne tikai vietējie, bet arī apkārtējo novadu iedzīvotāji.

Savas zināšanas dzīvnieku ārstēšanā Paula papildina nepārtraukti - ļoti daudz mācās no mammas, kurai ir vairāk nekā 30 gadu pieredze veterinārmedicīnā, kā arī izglītojas tepat Latvijā un ārpus valsts robežām.

2019.gada janvārī Paula Gulbenes novada jauniešu balvu pasniegšanas ceremonijā "Gada atsitiens 2018" trumfēja nominācijā „Gada jaunietis uzņēmējdarbībā”.

VIDEO>>

„Gulbenes novada gada produkts”
– SIA „DMS Sfēra”

SIA "DMS sfēra" - Eva Vīksniņa

Nominēti arī Ozolu mājas maize  - Ainars Ozols(no kreisās) un SIA „Gardums” - Inese Veismane (pa vidu)

Dizaina un mākslas studijas “DMS sfēra” kolektīvs trīs dāmu sastāvā spēj pārsteigt ar darba jaudu un daudzveidību. Paralēli saspringtajam pasūtījumu izpildes grafikam klientiem no  tuvākām un tālākām Latvijas malām, valsts simtgadei par godu tika radīti mūsdienīgi Gulbju dizaina elementi, kas piemēroti dažāda veida apdrukām.

Jaunradītais dizains izceļ Gulbenes novada simbola - gulbja vērtības, radot īpašus stāstus par mieru, drosmi, gudrību, lepnumu.

Miers – esi harmonijā ar sevi; Drosme – izplet spārnus, esi pārāks!
Gudrība – lido augstāk, redzi tālāk!
Lepnums – ar grāciju pretī panākumiem!

Šobrīd novadnieki un viesi ar lepnumu rotājas t-kreklos, cepurēs, rod iespēju patverties zem lietussarga ar grafiskiem gulbju siluetiem, kas laistās zelta un sudraba nokrāsās. Patiesībā grafiskais dizains nav tikai smukumlieta, bet kas vairāk – tā veicina piederības sajūtu, lepnumu par vietu, kurā dzīvojam un pilnveidojamies.

VIDEO>>

“Gulbenes novada gada izaugsme”
– SIA „Kraujas Z”

SIA "Kraujas Z" - Sandra Zirne

Nominēti arī SIA „Avoti SWF” - Uldis Misiņš (pa vidu) un SIA „Gulbenes Zobārstniecība” - Evija Sapažkova (no kreisās )

SIA Kraujas-Z ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Gulbenes novadā un tā apgrozījums pērn sasniedza 2 miljonus eiro. Uzņēmuma pamata nodarbošanās ir cirsmu un mežu īpašumu iegāde un izstrāde, taču pirms pāris gadiem uzņēmuma īpašnieki saprata, ka konkurences apstākļos jāveido pievienoto vērtība koksnes materiāliem.

Apvienojot pieredzi, zināšanas, milzu darba sparu un vairāk kā 18 gadu pieredzi mežizstrādes un kokapstrādes nozarē, īstenojot divus Eiropas struktūrfondu projektus 1,26 miljonu eiro vērtībā 2018.gada vasarā darbu uzsāka jauna un tehnoloģiski intensīva kokapstrādes ražotne Lizuma pagastā. Saražotā produkcija X % tiek eksportēta uz ____ valstīm.

Projekta īstenošana ļāvusi uzņēmumam efektīvāk izmantot tai piederošos un iepirktos meža resursus, jo jaunajā ražotnē pēc mežistrādes iegūto koksni ir iespējams pārstrādāt tālākā produkcijā. Taras dēļu ražošanas bizness palīdzējis Gulbenes novadā radīt 25 jaunas darba vietas.

2018.gads SIA “Kraujas Z” bijis vēl jaudīgāks un daudzpusīgāks.

VIDEO>>

Gulbenes novada gada saimnieks” – „Rankas muiža”

SIA "AMG Real Estate Management"/Rankas muiža saimniece

Nominēti arī  SIA „Baltic Agro” pārstāvis (no kreisās)  un  SIA „Vasks” - Jānis Sudrabs (no labās)

Astoņpadsmitā gadsimta vidū celtā Rankas muiža kopš 2003.gada ir uzņēmēja Anda Ābola ģimenes īpašums, kas mērķtiecīgi un veiksmīgi tiek atjaunots. Kopš muižas atvēršanas apmeklētājiem, te ir bijuši viesi gan no tuvākās apkārtnes, gan no ārvalstīm. Ikviens, kas muižu ir apmeklējis, atzinīgi novērtē saimnieku uzņēmību plašā īpašuma atdzimšanā, jo šo gadu laikā ir ieguldīts milzīgs darbs, lai Rankas muižas kompleksu atjaunotu un izveidotu par sakārtotu un tīru vidi.

Rankas muižas teritorijā atrodas plašs ainavu, skulptūru parks 10 ha platībā ar iekārtotām skatu vietām, veselības taka, 3 dīķi, kurus visas vasaras garumā izdaiļo ūdensrozes.

Īpaša uzmanība pievērsta ēku rekonstrukcijai. Šodien ir atjaunotas trīs Rankas muižas ēkas - klēts, stallis un Jaunā pils. Klēts pārtapusi par izstāžu zāli/gleznu galeriju, bibliotēku, kuru var izmantot arī kā viesību zāli. Savukārt Jaunajā pilī ir iesvētīta Lurdas Dievmātes un Sv. Bernadetes Romas Katoļu Kapela, kura ir bagāta ar gleznojumiem. Tajā vienu reizi mēnesī notiek svētā mise.

Pēdējos gados Rankas muižā tiek organizēti dažādi kultūras pasākumi, kas ir plaši apmeklēti.

Nenoliedzami, ka bez darba, gudras saimniekošanas un pieķeršanās vēsturiskajam īpašumam, Rankas muiža nebūtu kļuvusi tāda, kādu to mēs varam ieraudzīt šodien.

VIDEO>>

“Gulbenes novada gada nozares meistars”

SIA „Latvijas pusdārgakmeņi”

SIA "Latvijas pusdārgakmeņi" - Ainis Vorobjevs

Nominēti arī SIA „Valpor” - Līva Poriete (no labās) un SIA „Kontmet” pārstāve (pa vidu)


Šis ir stāsts par aizraušanos ar Latvijas meteorīta meklēšanu, kas veiksmīgi pārauga pusdārgakmeņu apstrādes biznesā. Ainis un Anita Vorobjevi pirms pieciem gadiem dibinājuši Uzņēmums SIA “Latvijas pusdārgakmeņi” Latvijas teritorijā meklē ahātus, jašmu, unakītus un citus pusdārgakmeņus, un savā darbnīcā Litenes pagastā no tiem izgatavo rotas un vada izglītojošas meistarklases.

Šobrīd, pateicoties Vorobjevu degsmei un Gulbenes pašvaldības grantu konkursā saņemtajam finansējumam, Litenes muižas mūra palīgēkā ierīkota darbnīca, kurā notiek gan ikdienas darbs, gan pusdārgakmeņu apstrādes procesa paraugdemonstrējumi un izzinošas ekskursijas. Viss, ko Ainis un Anita par šo nozari zina, ir apgūts pašmācības ceļā, un iegūtās zināšanas labprāt tiek nodotas tālāk citiem.

Aiņa gatavotās rotas var iegādāties internetā un darbnīcā Litenē. Meistars realizē arī individuālus pasūtījumus. Viņa gatavotās rotas ir autentiskas, to iegūšanā un apstrādē veltīts ilgs un rūpīgs darbs.

2018.gadā SIA “Latvijas pusdārgakmeņi” tika iekļauts starp tiem 26 Vidzemes veiksmes stāstiem, kas iedvesmo palikšanai uz dzīvi reģionos.

“Latvijas pusdārgakmeņi” ir unikāls uzņēmums, kas kļuvis par novada vizītkarti un vienu no populārākajām tūristu un žurnālistu pieturvietām Gulbenes novadā.

VIDEO>>

“Gulbenes novada gada pakalpojumu sniedzējs”

SIA „E.Gulbja laboratorija”

SIA “E. Gulbja Laboratorija” tika dibināta 1993. gadā, un toreiz tajā strādāja 5 cilvēki. Šobrīd klientus apkalpo vairāk nekā 220 dažādu nozaru profesionāļu liels kolektīvs. Laboratorija ir izveidojusi savas filiāles un apkalpo ārstus un pacientus visos Latvijas novados, t.sk. Gulbenē.

E.Gulbja laboratorijas uzdevums ir sniegt ieguldījumu Latvijas sabiedrības veselībā un labklājībā, veicot augstas kvalitātes laboratorijas testēšanas pakalpojumus un piedāvājot visaugstākā līmeņa servisu. Kopš 2003. gada 12. septembra laboratorija ir akreditēta. Tas apliecina kompetenci veikt testēšanu atbilstoši starptautiskam standartam, līdz ar to nodrošinot iegūto rezultātu starptautisku atzīšanu.

Gulbenes novada klienti, sadarbības partneri novērtē to, ka Gulbenes filiāles darbinieki ar cieņu un respektu izturas pret tiem, kam sniedz pakalpojumus, jo konkurences apstākļos, apmierināts klients ir uzņēmuma lielākā vērtība. E.Gulbja laboratorija var lepoties ar patīkamu darba atmosfēru un gaišām telpām. Sekojot mūsdienu tehnoloģiskajām iespējām un strādājot 24h režīmā, tiek nodrošināts operatīva rezultātu saņemšana klātienē vai elektroniski.

Nominēti arī SIA „Tavai un manai veselībai” un SIA „Vidzemes aktīvi” Evija Samsone (no kreisās)

VIDEO>>

Gulbenes novada gada ražotājs” – SIA „Pakalnieši”

SIA "Pakalnieši" - Ineta Dambrova

Nominēti arī SIA „Libeks un Sprudzāns” - Arnis Sprudzāns (pa vidu) un SIA „Dimdiņi” - Oskars Brediks (no labās)

Mājražošanas uzņēmums SIA „Pakalnieši” savā ražotnē mazākus un lielākus siera ritulīšus ripina jau 7 gadus. Laikam ritot, Pakalniešu ražotie sieri iekarojuši gan lauku, gan pilsētas cilvēku vēderus un sirdis. Šobrīd piedāvājumā ir 25 veidu sieru, siera bumbiņas un sviests ar kaņepēm.

„Pakalniešu” sieri ir dabīgs produkts, kas ražots bez konservantiem un ir 100% roku darbs.

„Pakalniešu” sierus var iegādāties tirdziņos tepat Gulbenē un citviet Latvijā. Tagad produkciju var pasūtīt un saņemt arī pie savas mājas sliekšņa ar internetveikala Pievedums.lv starpniecību. Piegāde tiek nodrošināta Rīgā un vēl 17 Latvijas pilsētās. „Pakalniešu” siers ir iecienīta sastāvdaļa arī Rīgas restorānu gatavotajos desertos.

Uzņēmuma īpašniece Ineta Dambrova atzīst, ka siera pieprasījums nepārtraukti palielinās ar katru gadu, tāpēc tiek realizēti projekti, kas ļauj palielināt saražotās produkcijas apjomu un ieviest mūsdienīgu produkcijas uzglabāšanas, pārvadāšanas un iepakošanas procesu, veicinot uzņēmuma konkurētspējas paaugstināšanos. Tuvākajā laikā interesentiem tiks vērtas degustāciju zāles durvis, aicinot izbaudīt garšu daudzveidību.

VIDEO>>

Gulbenes goda uzņēmums –
VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs"

Beļavas pagasta goda uzņēmums – piemājas saimniecība “Sviķi”

Druvienas pagasta goda uzņēmums – SIA „Laskumi”

Galgauskas pagasta goda uzņēmums – SIA „Gusts”

Jaungulbenes pagasta goda uzņēmums – SIA „Ainars Cinkuss”


Lejasciema pagasta goda uzņēmums – SIA „Lejasciema grauds”


Tirzas pagasta goda uzņēmums – SIA „Salenieki AJ”


Lizuma pagasta goda uzņēmums – SIA „Eko NRG”


Rankas pagasta goda uzņēmums – SIA „Valmet Lat”


Stāmerienas pagasta goda uzņēmums – SIA „Vecsalenieki”


Stradu pagasta goda uzņēmums  - SIA „Diana”


Litenes pagasta goda uzņēmums – Laivot.lv


Daukstu pagasta goda uzņēmums – SIA „LatGran”