Kāds tad ir bijis 2019.gads?

Latvijas ekonomikas izaugsmes tempi palēninājušies. Lai gan ekonomikas motoru turpina kurbulēt investīcijas un mājsaimniecību patēriņš, tas notiek ar ievērojami mazāku jaudu. Jūtam, ka gāzes pedāli ir atlaidušas Eiropas Savienības fondu investīcijas, bažas radīja notikumi uz starptautiskās politiskās skatuves, kas nelabvēlīgi ietekmē pasaules ekonomiku un brīvo tirdzniecību. To izjūt vietējie eksportējošie ražotāji, bet par to kāda ietekme bijusi  - vērtēsim gada pārskata datos.

Neraugoties uz statistikas datiem, mēs lepojamies ar jaudīgiem kokapstrādes uzņēmumiem, daudzpusīgiem pakalpojumu sniedzējiem, entuziastiskiem mājražotājiem, ilgtspējīgiem un konkurētspējīgiem metālapstrādes, loģistikas uzņēmumiem, kas veicina nodarbinātību un nodrošina reģiona attīstību. Katra mazā vai lielā uzņēmuma lielākā vērtība ir neatlaidīgas personības un komandas darbs. Cilvēkiem pateicība un novērtējums nereti ir būtiskāks par materiāliem labumiem, tam ir emocionāli pozitīva ietekme ilgtermiņā. Nnovada uzņēmējiem apbalvojumi tiks pasniegti astoņās tematiskajās nominācijās. Konkursa laureātiem tiks pasniegtas stilizētas 3-dimensiju balvas ar Gulbja spārna siluetu.

Gulbenes novada uzņēmējdarbības balva ik gadu tiek piešķirta radošiem, novatoriskiem, ilgtspējīgiem uzņēmumiem. Gulbenes novada pašvaldība ir gandarīta par novadnieku aktīvo līdzdalību un interesi konkursa “Gulbenes novada uzņēmumu gada balva” pretendentu izvirzīšanā un novērtēšanā.

GULBENES NOVADA GODA UZŅĒMUMS 2019

SIA "Rubate metal"

Nodrošinot plašu metālapstrādes pakalpojumu spektru, SIA "Rubate metal" komanda ir apņēmības pilna neapstāties pie sasniegtajiem rādītājiem un kļūt par atpazīstamu un konkurētspējīgu nozares uzņēmumu. Jau šobrīd 95% no  3,8 milj.euro vērtībā saražotās produkcijas tiek eksportēta pasaules mērogā.  SIA "Rubate metal"  darbība tiek mērķtiecīgi attīstīta, tiek paaugstināta ražošanas efektivitāte atbilstoši tirgus tendencēm un klientu vajadzībām.

Paralēli tehnoloģiskai izaugsmei, tiek veidota profesionāļu komanda un labvēlīgs darba mikroklimats, lai kopīgi sasniegtu ambiciozos attīstības mērķus.

Balvu un goda rakstu uzņēmuma  Rubate metal  dibinātājiem nominācijā "Gulbenes novada goda uzņēmums 2019" par labās uzņēmējdarbības prakses piemēra veidošanu, atbildīgi saimniekojot, nodrošinot mūsdienīgu darba vidi speciālistiem,
veicinot labklājību novada teritorijā pasniedza Gulbenes novada domes priekšsēdētājās Normunds Audzišs.

GULBENES NOVADA RAŽOTĀJS 2019

SIA “Avoti SWF”

SIA „Avoti SWF”raksturo daudzpusība uzņēmējdarbībā apvienojumā ar ilgtspējīgu konkurētspēju, kas ietver inovatīvus risinājumus un aiz vien jaunus izaicinājumus mēbeļu ražošanas nozarē. Uzņēmumu var dēvēt par Mēbeļu izgatavošanas magnātu Baltijas mērogā ar vairāk nekā 25 gadu vērtīgu darba pieredzi nozarē. Kāda tad ir veiksmes formula?
Uzņēmuma progresīvo darbību veicina inovācijas un 500 darbinieku komanda, kas rada augstu pievienoto vērtību koksnes produktiem, apmierinot pat visprasīgāko klientu vajadzības eksporta tirgos. Atzinīgi tiek novērtēts arī uzņēmuma vadības mecenātisms, sniedzot atbalstu mazākajiem Gulbenes novada skolēniem skolas gaitu uzsākšanā un dažādu kultūras, sporta un izglītības pasākumu organizēšanā. Uzņēmums ir atvērts dažādām sadarbības formām , uzņemot viesus un delegācijas mūsdienīgi aprīkotajās ražošanas telpās Lizuma pagastā.

Balvu un goda rakstu  nominācijā "Gulbenes novada gada ražotājs 2019" uzņēmuma SIA "Avoti SWF" īpašniekam par mūsdienīga un inovatīva ražošanas procesa īstenošanu koka mēbeļu materiālu ražošanas segmentā pasniedza AS Latvijas valsts mežu vēstniecība "Latvijas valsts meži" padomes priekšsēdētājs Jurģis Jansons.

GULBENES NOVADA SAIMNIEKS 2019

Atpūtas komplekss "Lācītes"

Aktīva rosība, uzņemot nogurušos viesus guļbūves namiņos vai apmierinot viesu gastranomisko kāri, Rankas pagasta "Lācītēs" manāma no 2019.gada aprīļa. Pēc ilgstošas dīkstāves kādreizējo veidolu atguvis viss komplekss. Nenoliedzami kompleksa teritorijas plašumi apmeklētājiem ir vilinoši, prasot saimnieku pacietīgu un vērienīgu tehnisko darbu visas sezonas garumā. Ja arī Jums ir vēlēšanās vasaras saules starus izbaudīt pastaigājoties sakoptā teritorijā, baudīt mieru vai ļauties sportiskiem izaicinājumiem futbola vai basketbola laukumos – būsiet gaidīti “Lācītēs”.

Balvu un goda rakstu  nominācijā "Gulbenes novada gada saimnieks 2019" uzņēmuma SIA "Taino 5" pārstāvim par atbildīgu saimniekošanu un ieguldījumu
atpūtas kompleksa "Lācītes" atjaunošanā, papildinot tūrisma un viesmīlības piedāvājumu Gulbenes novadā pasniedza VAS "Latvijas Valsts ceļi" valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

GULBENES NOVADA PRODUKTS 2019

Z/S “Ķelmēni”

Rankas pagasta zemnieku saimniecība “Ķelmēni” attīsta noslēgtā cikla bioloģisko ražošanu – audzē rudzus, cep maizi, kā arī ražo un pārdod tik pieprasīto bioloģisko lopbarību. Bet galvenā uzņēmējdarbības rūpala ir Rupjmaize latvieša gēnam. Maiznīca "Ķelmēni" 25 darbības gados spējusi iekarot pircēju uzticību - katrs klaipiņš ir roku darbs, ko apliecina arī darinātājas autogrāfs uz maizes etiķetes. Zemnieku saimniecības "Ķelmēni" maize guvusi ne tikai cilvēku atzinību, bet arī dažādus oficiālus apbalvojumus, tiek piesaukta kā paraugs vienkāršai bet efektīvai reklāmai un ne tikai. Mēs varam lepoties, ka Gulbenes novads ir īstas rupjmaizes dzimtene.

Balvu un goda rakstu ZS "Ķelmēni" saimniecei otrajā paaudzē nominācijā "Gulbenes novada gada produkts 2019" par latvisku maizes cepšanas tradīciju uzturēšanu, ražojot veselīgu un vērtīgu produktu nemainīgi augstā kvalitātē pasniedza novada ekonomiski jaudīgākā uzņēmuma īpašnieks .

GULBENES NOVADA IZAUGSME 
2019

 SIA “Cilina” veikalu tīkls Siluets

Modes un tekstila nozare ir pastāvīgā pārmaiņu vilnī. Attiecīgi klientu vēlmes un vajadzības ir mainīgas pamatojoties uz gadalaikiem, svētkiem un nu jau ietekmētāju viedokli dažādās patērētāju vecuma grupās. Citiem vārdiem - modes nozares pārstāvju darbība ir vēl neprognozējamāka kā laika apstākļi. Ar mērķtiecīgu, neatlaidīgu darbu ģimeniskā kolektīvā, vairāk kā 20 gadu garumā "Siluets" piedzīvojis vērā ņemamas pārvērtības - no tirdzniecības vietas līdz veikalu tīklam 5 Latvijas pilsētās, arī ar iepirkšanās platformu virtuālajā vidē. Siluets aktīvo sekotāju pulks sasniedz vairāk kā 25,6 tūkst. sociālo kontu lietotājus, kas ir par 290% vairāk nekā Finanšu ministrijai vai 520% vairāk kā Ministru Kabinetam.

Balvu un goda rakstu  nominācijā "Gulbenes novada gada izaugsme 2019" uzņēmuma SIA "Cilina" īpašniecei par pārmaiņu vadību un spēju pielāgoties mainīgajiem tirgus noteikumiem, nodrošinot mūsdienīgu un daudzveidīgu tekstilizstrādājumu piedāvājumu pasniedza Latvijas Republikas Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola.

GULBENES NOVADA GADA PAKALPOJUMU SNIEDZĒJS 2019

SIA “Ilva I” Kantes Krogs

Kantes krogs iemantojis klientu uzticību, nemainīgā kvalitātē nodrošina ēdināšanas pakalpojumus, līdzīgi kā McDonalds piedāvājums ir līdzvērtīgs visās pasaules valstīs jau gadiem ilgi. Tuvāki un tālāki viesi arvien slavē mājas virtuves garšu kombinācijas, kas nemainīgi pieejamas ēdienkartē. Uzņēmuma galvenais dzinējspēks un lokomotīve ir saimniece Iveta Ilva, kura nebeidz pārsteigt ar darba spējām, pozitīvo attieksmi arī saspringtajā ēdināšanas nozares darba vidē.

Balvu un goda rakstu  nominācijā "Gulbenes novada gada pakalpojuma sniedzējs 2019" uzņēmuma SIA "Ilva I" īpašniecei Ivetai Ilvai par Gulbenes novada teritorijā būtisku pakalpojumu nodrošinājumu, veicinot nodarbinātību un labklājību Gulbenes novadā pasniedza Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs

GULBENES NOVADA GADA MEISTARS
2019

Arvis Rubenis Rubenis WoodWork

Arvis ir avantūrists, ar millenium paaudzes radoši brīvo garu, kas palīdz īstenot izaicinošus projektus no interjera dizaina priekšmeta līdz virtuves iekārtai. Arvis ir ne tikai dzīves stila uzņēmējs, bet arī lokālpatriots, kurš daudz laika un enerģijas iegulda apkārtējās vides labiekārtošanai, tā sadarbībā ar sievu un entuziastu pulku, 2019.gada vasarā tapa dabas viesistaba.

Balvu un goda rakstu Arvim Rubenim nominācijā "Gulbenes novada gada meistars 2019" par radošumu, daudzpusību, inovatīvu un individuālu pieeju, īstenojot dažāda mēroga projektus pasniedza attīstības finanšu institūcija ALTUM valdes loceklis Jēkabs Krieviņš.

GULBENES NOVADA GADA DEBIJA UZŅĒMĒJDARBĪBĀ
2019

SIA “Barkalns” Lokāls Siltumnīca

2019.gadā durvis vēra unikāla kultūrvieta ar vēsturisku šarmu, ģimenisku auru un pozitīvu enerģiju visu paaudžu auditorijai. Nepilna gada laikā piedzīvotas neskaitāmas pirmizrādes, C vitamīna bagātināti improvizācijas teātri, aizraujoši pieredzes stāstu vakari mūzikālos ritmos. Lokāls Siltumnīca telpu patiesais magnēts ir personības - Atis Barinskis ar smaidīgu un atvērtu kolektīvu.

Balvu un goda rakstu  nominācijā "Gulbenes novada gada debija uzņēmējdarbībā 2019" par kultūrvietas Lokāls Siltumnīca izveidi, nodrošinot vidi sabiedrības interešu daudzveidībai pasniedza Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis.

Gulbenes novada pilsētas un pagastu balva 2019

Gulbenes novads ir 5 teritoriāli bagātīgākais kopējā Latvijas konkurencē. Tā ir vērtība  ko  grūti novērtēt naudas izteiksmē. Vēl jo vairāk tādēļ , ka lauku teritorijās ir liels enerģētiskais spēks, ko attīsta gulbenieši, uzsākot un turpinot uzņēmējdarbības inicatīvas. Šovakar vēlamies izcelt uzņēmīgus un ilgtspējīgus saimniekus 13 novada pagastos un pilsētā.

GULBENES PILSĒTAS GADA UZŅĒMUMS 2019

SIA "Ambergold"

Būvniecības nozares uzņēmums ar kvalitātes zīmi, īstenojot dažādas sarežģītības pakāpes projektus no teritorijas labiekārtošanas līdz inženierbūvju atjaunošanai. Uzņēmuma vērtība – profesionāla darba komanda.

GULBENES NOVADA GALGAUSKAS PAGASTA GADA UZŅĒMUMS 2019

SIA “STABILO”

Uzņēmums specializējas kravu pārvadājumu, kā arī kokmateriālu un būvniecības materiālu vairumtirdzniecībā.  2019.gadā SIA "Stabilo"ierindots 21.vietā kā straujāk augošais uzņēmums Vidzemē.

GULBENES NOVADA JAUNGULBENES PAGASTA GADA UZŅĒMUMS 2019

Alvis Makejevs

Jaunais saimnieks pavisam nesen uzsācis gaļas liellopu audzēšanu. Šobrīd ganāmpulkā ir 16 lopi. Lai piesaistītu finansējumu materiāli tehniskās bāzes veidošanai, daudz enerģijas tiek veltīts struktūrfondu projektu aktivitātēm.

GULBENES NOVADA LITENES PAGASTA GADA UZŅĒMUMS 2019

anna zīle

No nelielas aizraušanās līdz tūrisma galamērķim. Ar Annas entuziasmu Litenē tapis neparasts  pudeļu dārzs ar vairāk kā 30 mākslinieciskiem objektiem, kas pārsteidz tuvākus un tālākus novada viesus.

GULBENES NOVADA RANKAS PAGASTA GADA UZŅĒMUMS 2019

SIA “KAUDŽU PURVS”

Kaudžu purvā jau vairāk kā 20 gadus apņēmīgi saimnieko Jānis Dūte. Paralēli kūdras ieguvei, 2018.gadā veikta degaradēto purvu rekultivācija, iestādot lielogu dzērveņu stādus 3h platībā. Ražīgākais periods Kaudžu purvā vēl priekšā.

GULBENES NOVADA LIZUMA PAGASTA GADA UZŅĒMUMS 2019

SIA  “Brīvzemnieki”

25 gadu laikā Brīvzemnieku saime ir sakuplojusi līdz 40 darbiniekiem, kas rūpējas par 800ha zemes platībām un vidēji 700 lopiem. Saimniecībā nekas nestāv uz vietas. Ik gadu tiek modernizēta materiāli tehniskā bāze, kāpinot produktivitāti.

GULBENES NOVADA STĀMERIENAS PAGASTA GADA UZŅĒMUMS 2019

SIA “Ikteri”

Saimnieks Mārcis Vīksna prasmīgi vada saimniecību 250ha platībā. Attiecīgi 11 darbinieku kolektīvam tiek uzticētas rūpes par 113 gaļas lopu labturību. Jāatzīst - arī mežsaimniecības nozare uzņēmumā nav sveša, ik gadu novērojama izaugsme.

GULBENES NOVADA STRADU PAGASTA GADA UZŅĒMUMS 2019

SIA "MG ISLAND"

Viesmīlības un tūrisma nozares uzņēmums, kas no ģimenes pirtiņas pārtapis par svinību un rekreācijas vietu ar nomierinošiem

makšķerēšanas, azartiskiem bagiju izbraukumiem un dabai pietuvinātu šarmu, nodrošinot kapacitāti līdz 100 viesiem.

GULBENES NOVADA TIRZAS PAGASTA GADA UZŅĒMUMS 2019

SIA “LEFF”

Esiet pazīstami ar uzņēmumu, kas rada unikālu līklīniju grīdas segumu, kā arī dažādus interjera priekšmetus. Jau 2 gadus tiek attīsti nišas produkti ar augstu eksporta potenciālu.

GULBENES NOVADA BEĻAVAS PAGASTA GADA UZŅĒMUMS 2019


SIA “OZOLKALNA KULINĀRIJA”

Kaspars Klesmanis darbu kulinārijā uzsāka 2012.gadā. Šobrīd plašais produkcijas sortiments ir pieejams jau 5 novados. Ik gadu ir vērojama uzņēmuma izaugsme. Pērn nodarbinātas 7 personas.

GULBENES NOVADA DAUKSTU PAGASTA GADA UZŅĒMUMS 2019

SIA “PIRTSLIETU DARBNĪCA”

Dzimtas īpašumā top guļbūves pirtis no pamatiem līdz atslēgai. Griķu ģimene vairākus gadus ir ieguldījuši neizmērojamu mīlestību un enerģiju pirts rituālu izkopšānā, guvuši arī nacionāla mēroga atzinību.

GULBENES NOVADA DRUVIENAS PAGASTA GADA UZŅĒMUMS 2019

SIA “rd bullis”

Bioloģiskajā saimniecība "Ausekļos" specializējas Simentāles tīršķirnes liellopu audzēšanā. Septiņu gadu laikā, pateicoties  aktīvai projektu finansējuma piesaistei, Daira Rutka vadībā ģimenes saimniecība ir aprīkota ar nepieciešamo tehniku. Druvienas pagasta pārvalde uzteic saimnieku atbalstu un iesaisti pagasta dzīves veidošanā .

GULBENES NOVADA LEJASCIEMA PAGASTA GADA UZŅĒMUMS 2019

SIA”GM mežs”

Uzņēmums 15 gadu periodā novērtēts mežsaimniecības nozarē un pierādījis sevi kā atbildīgs darba devējs. Ģirts Ģērmanis ir atsaucīgs, aktīvi iesaistās pagasta sabiedriskajā dzīvē un Sudala ezera zivju fonda atjaunošanas pasākumos.

GULBENES NOVADA LĪGO PAGASTA GADA UZŅĒMUMS 2019

AS “Seda”

Viens no jaudīgākajiem eksportorientētajiem kūdras ieguves

uzņēmumiem, kas 95 ha platībā ik gadu iegūst vidēji 4000 t kūdras, veicinot nodarbinātību un labklājību Līgo pagastā.Gulbenes novada uzņēmēju godināšanas pasākums


Atklāta pretendentu pieteikšana konkursam "Gulbenes novada uzņēmumu gada balva" 2019

2016.gadā Gulbenes novada pašvaldība pirmo reizi izsludināja konkursu „Gulbenes novada uzņēmumu gada balva ”. Šogad balvas jau trešo gadu tiks piešķirta radošiem, novatoriskiem, ilgtspējīgiem uzņēmumiem. Balvas mērķis ir veicināt informētību par pozitīvām uzņēmējdarbības aktivitātēm, atzinīgi novērtēt iniciatīvas, uzsākot uzņēmējdarbību, paplašinot ražošanu vai eksportu.

Lai apbalvojumu pretendentu loks būtu plašāks, Gulbenes novada pašvaldība aicina darbiniekus, klientus un sadarbības partnerus būt aktīviem, līdz 15.novembrim www.visidati.lv, piesakot apbalvošanai nozares speciālistus un uzņēmumus, kuri rada mūsdienīgus produktus, sniedz kvalitatīvus pakalpojumus un veicina nodarbinātību, labklājību novada teritorijā.
Konkursa nolikums

Galvenās nominācijas “Gulbenes novada goda uzņēmums” pretendents ir uzņēmums, kas var lepoties ar labās prakses piemēriem uzņēmējdarbībā, veidojot atbalstošu darba vidi darbiniekiem, īstenojot atbildīgu saimniekošanu, vides sakoptību, nodrošina konkurētspējīgu, ilgtspējīgu saimniecisko darbību.
"Gulbenes novada gada izaugsme" 2019 -

 ir raksturīga uzņēmumam, kura darbība ir dinamiski attīstījusies, radot jaunas darba vietas Gulbenes novadā, palielinoties ražošanas efektivitātei, darbības apjomiem.
"Gulbenes novada gada nozares meistars" 2019 -

pretendents ir uzņēmums ar kompetentu speciālistu komandu, ko novērtē klienti un sadarbības partneri, tādējādi popularizējot Gulbenes novadu. Šīs nominācijas ietvaros iespējams nominēt arī nozares speciālistu.
 "Debija uzņēmējdarbībā Gulbenes novadā” 2019 -

Pretendents, kas uzsācis uzņēmējdarbību ne agrāk kā 3 (trīs) kalendāro gadu laikā no konkursa izvērtēšanas brīža un/vai ieviestas inovācijas, veiktas būtiskas izmaiņas uzņēmējdarbībā, sasniedzot pozitīvus izaugsmes rezultātus.
"Gulbenes novada gada ražotājs" 2019 -

ir uzņēmums, kas uzsācis jaunu, inovatīvu produktu ražošanu, un/vai būtiski uzlabojis produkta kvalitāti, palielinājis ražošanas apjomus, tādējādi veicinot konkurētspēju vietējā un starptautiskā mērogā.
"Gulbenes novada gada produkts" 2019 -

Gulbenes novadā ražotus unikālus produktus, kas kļūst par novada vizītkarti, aicinām izvirzīt nominācijai “Gada produkts”.
“Gulbenes novada gada saimnieks” 2019 nominācijā

pretendents ir mūsdienīgs, atbildīgs saimnieks, kurš saimniekojot Gulbenes novadā spējis attīstīties, modernizēt un pilnveidot saimniecību, kļūstot par paraugu reģiona un vai nacionālā mērogā.

"Gulbenes novada gada pakalpojuma sniedzējs" 2019 -

nominācijā aicinām izvirzīt novada teritorijas attīstībai svarīgu pakalpojumu sniedzēju, kas nodrošina iedzīvotāju un komersantu labklājībai būtiskus pakalpojumus.

Šī gada ietvaros notiks konkursa otrā kārta, kas paredz izvirzīto pretendentu vērtēšanu atbilstoši konkursa kritērijiem. Trīs pretendenti katrā nominācijā tiks izvirzīti sabiedrības balsojumam vietnē visidati.lv. Konkursa rezultātu paziņošana notiks 2020.gada 21.februārī uzņēmēju gada ballē, kad tiks godināti Gulbenes novada uzņēmumi par sasniegumiem 2019.gadā.