Gulbenes novada uzņēmēju vakarā, kas norisinājās 20.janvārī Gulbenes kultūras centrā, tika noskaidroti konkursa „Gulbenes novada gada uzņēmums 2016” laureāti astoņās nominācijās. Galveno titulu „Gada uzņēmums 2016” šoreiz ieguva zemnieku saimniecība „Ķelmēni”.

2016.gadā Gulbenes novada dome aizsāka jaunu tradīciju, organizējot pirmo uzņēmējdarbības konkursu „Gulbenes novada gada uzņēmums 2016” ar mērķi rosināt sabiedrības interesi, veicināt sadarbības iespējas un godināt Gulbenes novada uzņēmumus, kuri veicina uzņēmējdarbības vides attīstību, nodarbinātību, teritorijas pievilcību un sabiedrisko aktivitāti.

Uzņēmumus konkursa pirmajā kārtā pieteica iedzīvotāji, uzņēmumu darbinieki, biedrību pārstāvji, pagastu pārvaldes. Komisija izvērtēja 46 pieteikumus un otrajai kārtai izvirzīja trīs pretendentus katrā no septiņām nominācijām.

Lai novērtētu pretendentus, konkursa vērtēšanas komisija devās pieklājības vizītēs pie uzņēmējiem. Balvu saņēmēji tika noteikti, ņemot vērā arī iedzīvotāju balsojumu. 50% komisijas lēmums un 50% sabiedrības viedoklis. Balsošanā par saviem favorītiem vietnē www.visidati.lv iesaistījās 404 iedzīvotāji, bet sociālajos tīklos – 362. Uzvarētāju galvenajā – astotajā - nominācijā „Gada uzņēmums 2016” noteica žūrija.

Galvenā balva - „Gada uzņēmums 2016” – Z/S „Ķelmēni” (Juris Paulovičs ar ģimeni, Rankas pagasts)

Laureāti saņēma Gulbenes novada pašvaldības Pateicības rakstu un īpašas balvas – Saules pulksteni jeb saules laika pieteicēju gulbja formā. Balva veidota pamatojoties uz Mārtiņa Gilla Saules pulksteņa projektu, kas realitātē atrodas pie Gulbenes novada valsts ģimnāzijas ēkas un ir sastāvdaļa no vides objektu akcijas „100 gulbji Latvijas simtgadei”. Balvu izgatavoja Gulbenes novada jaunais uzņēmums SIA „Zetech” – īpašnieks Aivars Zelčs.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

"GADA INOVĀCIJA 2016”

SIA „DIMDIŅI” 

(Normunds Audzišs, Lizuma pagasts)

Jau divdesmit piecus gadus ģimenes uzņēmuma gardā produkcija ir neaizstājama gan pašmāju virtuvē, gan garšo tālu aiz Latvijas robežām. Viņi ir viens no lielākajiem dārzeņu audzēšanas un pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs. Uzņēmuma veiksmes recepte - mantotas ģimenes tradīcijas, mazpilsētas jaunieša sīkstums, drosme riskēt ar smaržām, garšām un sajūtām radot dažādus produktus gardēžiem. Izturēts un reizēm skābēts inovāciju asums ar vien ļauj uzņēmumam attīstīties un sasniegt jaunas panākumu virsotnes. Uzņēmums dibināts 1992.gadā, Šobrīd nodarbina vairāk kā 90 darbiniekus.

“GADA EKSPORTĒTĀJS 2016”

SIA „Avoti SWF”

(Uldis Misiņš, Lizuma pagasts)

No ieceres par ģimenes māju līdz nozares tirgus līdera pozīcijai Latvijā. Neatlaidība, vadības kompetence, pārdroši mērķi un ģimenes atbalsts biznesa ikdienas darbā ir uzņēmuma veiksmes noslēpums. Uzņēmums rada pievienotās vērtības produktus, kas tiek eksportēti un pieejami plašam patērētāju lokam starptautiskajā tirgū. Uzņēmums turpina attīstīties, veicot finansiālas investīcijas un radot jaunas darbavietas, kā arī veido jaunus produktus, sekojot līdzi jaunākajām tirgus tendencēm. Uzņēmumā 2015.gadā strādāja 322 darbinieki.

“GADA SAIMNIEKS 2016”

Z/S „Ķelmēni”

(Pauloviču ģimene, Rankas pagasts)

Šī ir zemnieku saimniecība, kas ciena senas tradīcijas, bioloģisku, atbildīgu saimniekošanu un vairāk nekā 10 gadus nemainīgi tur godā produkta kvalitātes zīmi. Ģimenes saimniecības maizes ceptuve no pārējām Latvijas ceptuvēm atšķiras ar to, ka atrodas tieši Gaujas krastā un tajā ceptajai maizei uz katra kukulīša ir izlasāms cepējas vārds. Novadnieki, jo īpaši rancēnieši, lepojas, ka saimniecība 2016.gadā atzinīgi novērtēta un saņēmusi prestižo Ziedoņa balvu.

"GADA JAUNAIS UZŅĒMUMS 2016"

SIA „MOTEDA”

(Sintija Jurjāne - pa labi, Gulbene)
Uzņēmums gada laikā izpelnījies klientu atzinību, sniedzot kvalitatīvus, uz klientu vajadzībām orientētus pakalpojumus moderno tehnoloģiju jomā. Pilsētas sirdī - mazās, bet mājīgās telpās kūsā jauniešu neatlaidīgums, enerģija, darba degsme un vēlēšanās darboties. Uzņēmuma līdzīpašniece Sintija pēc studijām IT jomā atgriezās dzimtajā pilsētā Gulbenē, bet 2015. gadā ieguva bezdarbnieka statusu un moderno tehnoloģiju remonts no hobija pārauga par pelnošu darbu pateicoties NVA jauniešu programmas atbalstam - tika dibināts uzņēmums kopā ar partneri.

“GADA PRODUKTS 2016”

Ozolu mājas maize

(Ingūna,Ainārs Ozoli, Lejasciema pagasts)

Šis ir stāsts par sprīdīti, kurš uzkrājis vērtīgu pasaules pieredzi un atgriezies laimes zemē - Gulbenes novadā. Tā var teikt par pašu ģimenes uzņēmuma dibināju. Jau ceturto gadu uzņēmums iepriecina klientus ar jauniem garšu baudījumiem. Vienmēr svaigos un daudzveidīgos produktus mājražotāju tirdziņos iecienījuši vidzemnieki, rīdzinieki un pierobežas viesi. Klientu atzinība ir galvenais dzinulis turpināt attīstīties un pilnveidoties – arī šajā gadā uzņēmēji iecerējuši pārsteigt ar jauniem piedāvājumiem. 12 dažādu veidu maizes, dažādas smalkmaizītes ceptas ģimenes mājās Lejasciemā, šobrīd īsteno SATEKA projektu un iekārto jaunas, plašākas telpas.

„GADA DARBA DEVĒJS 2016” 

A/S „Rankas piens”

(Aldis Spalviņš, Rankas pagasts)
Jau 23 gadus uzņēmums veiksmīgi darbojas piena pārstrādes jomā, nodarbinot vairāk nekā 100 darbiniekus. Mēs esam lepni, ka šis uzņēmums ir viens no pieciem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā, kas saskaņā ar ES marķējumu „Garantētā tradicionālā īpatnība” drīkst ražot īsto Jāņu sieru. 2016.gadā uzņēmums sumināts un godināts kā raženākais Jāņu Siera karalis.Slimības dēļ neviens no konkursa dalībniekiem šajā nominācija nebija ieradies uz svinīgo pasākumu.

“GADA PAKALPOJUMA SNIEDZĒJS 2016"

 SIA „Tavai un manai veselībai”

(Solvita Ročāne, Gulbene)

Uzņēmuma sapnis ir vesels un laimīgs cilvēks, tāpēc saviem klientiem piedāvā visdažādākos pakalpojumus, sākot no klasiskās masāžas līdz pat modernām, mūsdienīgām ķermeņa kopšanas procedūrām. Pirms nepilniem 10 gadiem jautāta par nākotnes sapņiem, uzņēmuma īpašniece atbildēja: “Mēs nekad nebeidzam sapņot un cerēt!”
Šodien sapņi ir piepildījušies! Stabilais patstāvīgo klientu loks atkal un atkal ir rādītājs, ka darbošanās notiek pareizajā virzienā.