Dzelzceļš

 Gulbene vēsturiski ir veidojusies kā transporta mezgls ar attīstītu dzelzceļa infrastruktūru, kas tiek izmantota kravu un pasažieru pārvadājumiem. Šobrīd dzelzceļa loma ir mazinājusies, bet tā ir nozīmīga, lūkojoties tālākā perspektīvā. Alūksnes virzienā pasažieru pārvadājumus divas reizes dienā veic “Gulbenes – Alūksnes bānītis”. Šaursliežu dzelzceļš Gulbene – Alūksne ir atzīts par valsts nozīmes kultūras pieminekli. 750 mm platais un 33 km garais sliežu posms ir saglabājies no 1903.gada.

Pļaviņu virzienā dzelzceļš tiek izmantots pārsvarā kravu pārvadājumiem, taču kravas vilcienu satiksme šajā līnijā nav liela — pēc 2014./2015. gada grafika līnijā ir paredzēti 4 kravas vilcieni dienā — 2 līdz Jaunkalsnavai, 1 līdz Madonai, 1 līdz Gulbenei[1]. Pasažieru pārvadājumi Pļaviņas – Gulbene dzelzceļa līnijā notiek pēc atsevišķa rīkojuma, piemēram, 2016. gadā pasažieru vilciens kursēs tikai divas dienas - 26. martā un 30. aprīlī[2]. Dzelzceļa līnija Pļaviņas-Gulbene nav ietverta Eiropas transporta tīklā (TEN-T).

Ceļu tīkls

Gulbenes pilsēta atrodas aptuveni 2,5 stundu brauciena attālumā no Latvijas galvaspilsētas Rīgas (186 km), Rīgas Brīvostas (187 km) un Starptautiskās lidostas “Rīga” (201 km). Teritorija raksturojama ar  labu sasniedzamību no apkārtējām teritorijām un savienojamību ar valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Valsts galvenie autoceļi atrodas apmēram 45 min līdz vienas stundas brauciena attālumā no Gulbenes. Braucot 60 km uz ziemeļaustrumiem Valmieras virzienā pa valsts reģionālo autoceļu P27 Smiltene – Velēna - Gulbene, var nokļūt uz valsts galvenā autoceļa A2 Rīga - Sigulda - Igaunijas robeža (Veclaicene), kas ir arī Eiropas A klases autoceļš E77 (Pleskava-Budapešta). Braucot 86 km uz dienvidiem pa valsts reģionālo autoceļu P36 Rēzekne – Gulbene, var nokļūt uz valsts galvenā autoceļa A13 Krievijas robeža (Grebņeva) - Rēzekne - Daugavpils - Lietuvas robeža (Medumi), kas ir Eiropas nozīmes autoceļš Kauņa - Ukmerģe - Daugavpils - Rēzekne - Ostrova.

Gulbenes novads ir labi sasniedzams no apkārtējo novadu centru pilsētām (reģionālajiem centriem) – Balviem (34 km), Alūksnes (43 km), Madonas (53 km) un Smiltenes (66km). Attīstītais valsts galveno un reģionālo autoceļu tīkls nodrošina ātru un ērtu nokļūšanu tuvāk esošajās lielajās pilsētās (nacionālas nozīmes attīstības centros) – Rēzeknē (89 km), Valmierā (100 km) un Jēkabpilī (112 km).

Investīciju objekts atrodas 70 km attālumā no valsts robežas ar Krievijas Federāciju un 96 km attālumā no Igaunijas robežas (Veclaicene).

 Nekustamo īpašumu karte

 Ar mērķi veicināt uzņēmējdarbības attīstību un investīciju piesaisti, Gulbenes novada pašvaldība  veido pašvaldības un privātā sektora investīciju objektu karti. Periodiski tiek papildināta informācija par uzņēmējdarbībai un investīcijām pieejamajiem nekustamajiem īpašumiem, kas pieder Gulbenes novada pašvaldībai, kā arī par juridiskām un fiziskām personām piederošajiem īpašumiem, kurus īpašnieki vēlas iznomāt vai pārdot. Katram objektam ir pievienota informācija par tā piederību, platību, inženierkomunikācijām, fotoattēliem un kontaktinformāciju. 

Informācija periodiski tiek atajunota un pieejama Vidzmes plānošanas reģiona investīciju platformā invest.vidzme.lv